Švýcarsko

Co vše v zimě nabízí Švýcarsko?

Tato alpská země je pro mnohé oblíbenou zimní destinací. Není divu, nejde o příliš vzdálenou zemi, a navíc má opravdu v zimě turistům co nabídnout. Ať už jde o přírodní lokality, horská střediska, lyžařské areály a služby pro zimní sportovce. Pojďme se tedy společně na některá lákadla podívat.

Nejvýše položená železnice i umělá lyžařská střediska

Že jde o jednu z lyžařských velmocí, to tak nějak všichni víme. Švýcarsko nabízí ale i unikátní uměle vzniklá střediska. Například západní kanton Berner Oberland nabízí tři vrcholy – Jungfrau, Mönch a Eiger. Mezi nimi vede nejvýše položená železnice. Její nadmořská výška dosahuje 3 500 m n. m., což je světový unikát. Například jedno z nejznámějších středisek, Zermatt, zase láká na asi 300 km sjezdovek. Ty sdílí i s italským střediskem Cervinie. Další areál Saas-Fee je také nemálo oblíbený, jeho nabídka zahrnuje 100 km sjezdovek.

Lanovka na Matterhorn

Mezi nová lákadla švýcarských Alp bezesporu patří propojení Andermattu a Sedrunu. V obou směrech se můžete od této sezony pohybovat pomocí lanovek i sjezdovek. Již loni se obě střediska „přibližovala“ stavbou dvou šestisedadlových lanovek. V této sezoně se vám tedy nabízí spojený areál 120 km sjezdovek. Jde o největší rozlohu ve střední Švýcarsku. Úplným unikátem však je ještě jedna novinka. Jde o premiéru v již zmiňovaném Zermattu. Na lyžařský vrchol této oblasti, tedy Klein Matternhorn se bude moci jezdit novou kabinovou lanovkou využívající systém S3. Díky tomu potřebuje lanovka jen tři podpěry.

Nejstarší středisko – Engadin Svatý Mořic

Dále může turisty také pobízet k navštívení Švýcarska nestarší zimní středisko této země – Svatý Mořic. Jde o nejstarší a vedle toho také nejluxusnější lokalitu. Prvotřídní lyžařský terén je také zaručen. Určitě stojí za to sjet si například sjezdovku z mistrovství světa. Tu najdete v areálu Corviglia. Dále potěšíme i milovníky volného lyžování mimo trasy. Takto se můžete projet po ledovci Morteratsch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *