Skvělé jarní lyžování nabízejí Pustevny

Pustevny v zimě

Zima ještě úplně neodešla, a tak není od věci promyslet si pobyt někde na horách. Výbornou volbou jsou například Moravskoslezské Beskydy, které nabízejí hned několik středisek. Jedním z nich jsou bezesporu Pustevny. Tato malá osada nacházející se pod vrcholem Radhoště se stává poměrně často skvělým výchozím bodem pro procházky na běžkách. Najdeme tady ale také zajímavé sjezdovky, a to nejrůznějšího charakteru. Podívejme se tedy právě na ně mnohem podrobněji.

Maměnka Pustevny

Jak se dostat na Pustevny?

Na Pustevny můžete vyrazit ze dvou stran. Jestliže chcete mít auto na vrcholu, pak musíte jet směrem z Rožnova pod Rahoštěm na Horní Bečvu. V Prostřední Bečvě odbočíte právě na Pustevny na křižovatce, kde se nachází restaurace Zavadilka. Ta mimochodem z hlediska domácí kuchyně také stojí za vyzkoušení. Po klikatící se silnici se dostanete až na poměrně velké záchytné parkoviště na vrcholu Pusteven. Pokud nepotřebujete mít auto na Pustevnách. Vyjeďte do Trojanovic, kde se nachází spodní stanice dvousedačkové lanovky.

Parkoviště Pustevny

Rozmanité lyžařské terény

Na Pustevnách se nachází celkem 8,3 kilometrů sjezdových tras. Vybírat si můžete sjezdovky podle toho, do jaké míry jste zdatní. Zdejší černá sjezdovka již nefunguje, ale červených je tady hned několik. Výbornou volbou jsou hlavně sjezdovky nacházející se pod vrcholem Pusteven. Vyrazit ale můžete klidně i na svah nacházející se zhruba v prostřední části císařské cesty vedoucí z Pusteven do Trojanovic.

Lanovka Pustevny

Tradiční běžkotoulky

Výbornou volbou jsou Pustevny pro běžkaře. Ti si mohou užívat skvělých tras. Ta nejznámější vede z Pusteven na vrchol Radhošť okolo slavné sochy pohanského boha Radegasta. Trasa dlouhá zhruba okol 2 kilometrů je příjemná a pozvolná. Vydat se můžete ale klidně i na Martinák anebo do Rožnova pod Radhoštěm či dolů do Trojanovic a mnohými dalšími směry. Podívat se ale můžete i na slavné ledové sochy. Právě Pustevny ledové sochy hostí každým rokem.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.