Výlety do přírody na Tenerife

Pico del Teide Tenerife

Chcete-li vyrazit na svou dovolenou někam, kde nebudou pouze krásné čisté pláže, ale také hory a spousty dalších zajímavostí, vyberte si Tenerife. Mnohé last minute Kanárské ostrovy Tenerife nabízejí a nevyužít možnosti návštěvy tohoto ostrova by byla škoda. Vždyť jenom národní park Teide je krásným místem, kam se budete velmi rádi vracet. My se v následujících řádcích soustředíme na některá nejznámější místa, která rozhodně stojí za to navštívit.

Tenerife

Nejvyšší hora Španělska

V národním parku Teide se nachází nejvyšší hora celého Španělska, kterou představuje Pico del Teide. Její mohutný vrchol dosahuje výšky 3 718 metrů nad mořem. Díky vulkanické struktuře celé hory uvidíte scenérie, jež jinde na světě ke zhlédnutí nejsou. V roce 1985 byla na vrcholu Pica del Teute otevřena španělským králem mezinárodní astronomická observatoř. Na vrchol se sice můžete dostat lanovkou, nicméně je lepší vyrazit pěšky a kochat se tak výhledy na celé Kanárské ostrovy. Vavříny, jalovce a nejrůznější vřesy okolo vás budou jen tiší svědkové vašeho výstupu.

Městečko Puerto de la Cruz

Jestliže budete mít dost vysokohorské turistiky, můžete se vydat severním směrem do městečka Puerto de la Cruz. Už na jeho okraji vás pravděpodobně zastaví vaše vlastní děti, které se budou chtít podívat do Zoo Loro Parque. Botanicko zoologická zahrada nabízí zejména pohled na spousty pestrobarevných papoušků a také další exotická zvířata, jako jsou šimpanzi, tygři či krokodýli. Bavit vás ale budou i delfíni a jejich kousky.

Tenerife pláž

Starobylé město La Laguna

Podívat se budete moci i do starobylého města La Laguna, které bylo zařazeno do světového dědictví Unesco. Vypadá skvěle a poměrně ostře kontrastuje s hypermoderními budovami, jako je kupříkladu Tenerife Auditorio, jež je dílem slavného architekta Santiaga Calatravy. Podívat se můžete i na zdejší hudební festivaly a slavnosti.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.