Skvělé lyžování již v prosinci: Lyžařské středisko Kronplatz

Kronplatz

Alpy nabízejí spousty zážitků a výbornou volbou je bezesporu i poměrně známé středisko Kronplatz. Pokud dovolí počasí Kronplatz bude vynikající volbou prakticky pro všechny lyžaře a milovníky zimních sportů. Ostatně samotná webkamera Kronplatz již na první pohled ukáže, jak v tomto středisku je a bude. Patří mezi nejmodernější, která se vůbec v Dolomitech nacházejí. Jeho dostupnost je poměrně pohodová. Z Prahy se sem dá dostat po ujetí 650 kilometrů. Vydáte se přes Rozvadov či Dolní Dvořiště na Innsbruck, projedete Brennerským průsmykem a před Brixenem odbočíte na Bruneck po silnici SS49.

Jedno z nejmodernějších středisek Dolomit

Kronplatz se řadí mezi nejmodernější střediska celých Dolomit. Důkazem budiž i fakt, že se na vrcholu setkávají kabinové lanovky, sedačky a kompletně skoro všechny sjezdovky mají zajištěn dostatek sněhu díky sněžným dělům.

Dolomity Kronplatz

Ježdění pro všechny výkonnostní kategorie

Své sjezdovky si zde mohou vybrat lyžaři různých výkonnostních kategorií. Pro ty nejvýkonnější jsou určeny sjezdovky na severní straně střediska. Vynikající je hlavně černá sjezdovka Sylvester vedoucí serpentinami s celkovým maximálním sklonem 58 % až do údolí, v němž se nachází spodní stanice kabinkové lanovky Reischach. Milujete-li carving, vydejte se na východní sjezdové tratě. K vesničce Olang se vine červená dálnice, na které budete mít pro vaše umění dostatečné množství prostoru i pohodlí. Za soukromím vyrazte na Piz de Plaies sedačkovou lanovkou ze St.Vigilu. Lidí zde bývá minimum a sjezdovky jsou precizně upravené.

Další tipy

Kronplatz určitě okouzlí i snowboardisty a milovníky běžeckého lyžování. Na východní straně nad Geiselsbergem byl vybudován moderní snowboard park s halfpipe a spoustou dalších překážek. Na běžky můžete vyrazit po okolí, kde je k dispozici celkem více než 200 kilometrů upravovaných tratí. Pro děti je vynikající cvičná louka s dětskou kabinkovou lanovkou Korer-Express. K dispozici je zde i mnoho hotelů s wellness a skvělým vybavením.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.