Sníh a silný vítr: Předpověď na víkend slibuje citelné ochlazení

Zima

Víkend se blíží mílovými kroky a s ním také solidní zima. Možná už se těšíte, jak vyrazíte někam na hory za sněhem. Možná ale ani nebudete muset a samotný sníh přijde k vám. Sněžit by totiž mělo také v nížinách. My se v následujících řádcích podíváme poněkud podrobněji právě na počasí, jež nás čeká na konci pracovního týdne a také o víkendu. Nic moc teplého nás opravdu nečeká.  

Čtvrtek a pátek ve znamení zatažené oblohy

Když se dnes podíváte z okna, uvidíte šedé mraky. Většinu je zataženo a jen místy oblačno. Čekat můžeme slabé sněhové přeháňky a teploty stoupnou maximálně ke 2 °C. V pátek se charakter počasí nijak výrazně nezmění. Jen v noci půjdou hodně nízko, a to až na -6 °C. Denní maximum bude činit pouhý 1 °C. Sněhové přeháňky by měly přijít na celé území České republiky.    

Sněžit bude i v sobotu

Přesně tak. V sobotu je třeba počítat také s vysokou oblačností a zataženou oblohou. Místy bude opět sněžit, noční minimální teploty se podobně jako v pátek dostanou až na -2 až -6 °C. Přes den bude maximálně 1 °C. Ani na horách rozhodně azuro nečekejte, nicméně zimní počasí bude třeba pro lyžování ideální.

ZimaFoto: Pixabay

Přes noc na neděli opravdu přituhne

V neděli se můžete těšit na polojasno, ač místy bude oblačnost opravdu vysoká. Dagmar Honsová z Českého meteorologického ústavu se zmínila také o sněhových přeháňkách a na horách i o sněžení. V noci klesnou teploty místy až k -9°C. Přes den budou lehce pod nulou, v maximu se opět dostanou na 1 °C.

Zdroje info: meteopress.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.