Srí Lanka

Šrí-Lanka se otevře turistům 1. srpna, k mání jsou i další lety do Asie

Cestování během současné koronakrize má svá specifika. Pokud máte jen trochu dobrodružnou povahu, můžete těžit z faktu, že řada oblíbených turistických destinací bude letos skoro vylidněná.

Můžete si tak užít návštěvu mnoha známých turistických cílů, aniž byste museli doslova šlapat po hlavách jiných zvídavých cestovatelů. A už se nemusíte omezovat jen na cesty po Evropě. Díky perfektně zvládnuté koronavirové situaci se turistům otevírá i Asie.

Cestování do zahraničí jako riziko? Možná ne

Pendleři a turisté – to jsou dvě hlavní skupiny obyvatel, jež byly v ČR v minulosti nejvíce obviňováni z přenášení nákazy. Pokud však cestujete do zemí, kde je výskyt koronaviru nižší než u nás, určitě do většího rizika nepůjdete. Zbývá jen pečlivě uvážit, zda jde o pravdu o důsledek dobře zavedených opatření, nebo „jen“ nedostatečně vedených statistik.

Srí Lanka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Každopádně pokud po nějakém dobrodružství toužíte, určitě vás potěší, že už 1. srpna se Šrí Lanka otevírá prvním letům ze zahraničí. Už teď můžete objednávat kompletní cestovatelské balíčky u cestovních kanceláří, nebo vsadit „jen“ na samotné letenky a vše ostatní si zařídit přímo v místě pobytu.

Cestování do Asie se vyplatí

Pokud vezmeme v úvahu pouze finanční stránku věci, pak je určitě dobré vědět, že ceny většiny pobytů, atrakcí apod. významně klesly. Ušetříte tak zpravidla mezi 15-25 % oproti běžným cenám. A získáte samozřejmě i již zmíněné benefity v podobě nízké vytíženosti hotelů. To, že by na vás tedy nezbylo místo, prakticky nehrozí.

A kam se ještě vydat? Od 1. července začne z Prahy létat pravidelná linka do Dauhá od Qatar Airways. Od 4.7. pravděpodobně nabídnou lety do Istanbulu Turkish Airlines a od 1. srpna se otevře i spojení mezi Prahou a Dubají.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *