STIHL Timbersports show na největší lesnické akci v Česku! XX. mistrovství ČR v práci s motorovou pilou a další soutěže. Buďte svědky atraktivní podívané

pila

Národní šampionát v práci s motorovou pilou a další soutěže se budou konat v pátek 17. a v sobotu 18. června 2022. Nezaměnitelný zvuk motorových pil se ozve na Skelné huti v Ralsku na severu Čech. Budete svědky tradičního národního šampionátu, kde nejlepší dřevorubci předvedou své umění. Jsou připraveny další programy i pro děti.  V programu nebude chybět ani divácky atraktivní STIHL Timbersports show!

Na startu budou přítomni mistři republiky

Přímo před zraky diváků v bezprostřední blízkosti, avšak s ohledem na bezpečí přihlížejících, se budou konat soutěže v disciplínách jako je kácení, kombinovaný a přesný řez a finálovou disciplínou bude odvětvování. Je až neskutečné, co závodníci v ohromné rychlosti dovedou! Při kácení je důležité, jak dovedou přečíst strom. Na startovní listině je třicet tři soutěžících z Česka, Slovenské republiky a z Německa. Přítomnost pěti mistrů republiky dává tušit strhující sportovní zážitek!

pila
Foto: Radka Pňačková

Soutěžit se bude v kategoriích:

  • Profesionál
  • Junior
  • Začátečník
  • Hosté

STIHL Timbersports show – ruční pily dlouhé dva metry i motorové pily s výkonem 70 koní!

Tato show vychází z původních lesnických dovedností, kdy hlavní pracovní pomůckou byla pila a sekera. Nicméně od těch dob se tato činnost stává adrenalinovým sportem, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Exhibiční vystoupení strhne vždy všechny diváky, jelikož tito borci pracují s ostřím sekyry, které doslova holí, což vám i předvedou. Jak Timbersports show vypadá v reálu, zažijete i díky úřadujícímu juniorskému mistrovi Evropy Matyášovi Klímovi, který předvede svůj um. Mimochodem Česko patří v tomto sportu ke světovým velmocem!

 

Bohatý program uchvátí nejen děti, ale i dospělé!

Na rozlehlé prostorné louce budou k vidění nejen soutěže dřevorubců, ale budou připraveny i zajímavé soutěže pro děti s lesní pedagogikou. Za správné odpovědi děti čekají diplomy i drobné dárky. Dále se mohou těšit na komentovanou kynologickou přehlídku či přehlídku dravých ptáků. K vidění bude i výstava mysliveckých trofejí. Avšak i tatínkové si přijdou na své, když si budou moci prohlédnout nejvýkonnější harvestory od zahradních traktůrků až po těžkou techniku renomovaných výrobců. Nebude chybět ani doplňková technika pro domácí využití.

Dopravit se můžete autem i na kole

Na místo akce budete moci přijet autem nebo i na kole s tím, že parkování je umožněno podél přístupové cesty. Do samotného místa akce pak dojdete pěšky.  Jestliže dorazíte autem, doporučujeme držet se hesla: „Kdo dřív přijede, snáze zaparkuje!“ neboť o tuto největší lesnickou akci v Čechách je obrovský zájem.

Zdroj: vlastní, https://www.vls.cz/cs/pro-verejnost/lesnicky-den-v-ralsku)

Náhledové foto: Radka Pňačková

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?