Stezka korunami stromů v Krkonoších má další lákadlo – tentokrát potěší nejmenší děti

Pro někoho jsou tyto stavby značně kontroverzní, jiný na ně však nedá dopustit a vidí v nich další možnost, jak si užít kousek nefalšované české přírody z netradičního pohledu.

Stezka korunami stromů Krkonoše je ovšem v současné době ještě atraktivnější. Je to tím, že pro své návštěvníky rozšíří areál o dětské hřiště s názvem, který nese podle svého maskota – Emilův lesní svět.

Na co se můžete těšit

A co v této nové atrakci najdete? Na celém prostoru bude umístěno 11 nových zábavních prvků pro děti všech věkových kategorií. Hřiště Emilův lesní svět tak rozšíří tak Stezku o další možnost se pobavit.

Dobrou zprávou je také to, že Stezka korunami stromů v Krkonoších. Stačí se prokázat zakoupenou vstupenkou. Výjimkou je slavnostní otevírací den, kdy jsou vítáni i ti, co pouze prochází kolem. Součástí hřiště bude i minifarma, do které bude možné vkročit, přátelské kozy a ovce si pohladit, případně se účastnit jejich krmení.

Foto: ČTK

O atrakci Krkonoš

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1511 metrů. Procházka po ní je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají po tématicky vedeném okruhu. Mohou jít od kořenů přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže.

A proč si vyšlápnout nahoru právě tudy? Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. To je něco, na co nikde jinde nenarazíte.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Slavnostní otevření nového dětského hřiště Emilův lesní svět u Stezky korunami stromů Krkonoše | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.