01_hinterstroder

Středisko Hinterstroder se vyplatí navštívit i v létě

Rakouské lyžařské středisko Hinterstroder je mezi českými turisty oblíbené díky vysoké kvalitě nabízených služeb i relativní blízkosti (z Prahy je to sem příjemných 330 km). Na 40 km skvěle upravených sjezdovek láká každoročně tisíce lyžařů z Česka. Hinterstroder má ale cestovatelům co nabídnout i v létě. Co vše je zde v létě k vidění?

Obec Hinterstroder

Vesnice Hinterstroder s tisícovkou obyvatel se nachází ve spolkové zemi Horní Rakousko v údolí horního toku řeky Steyr. Za vidění zde stojí kostel z konce 18. století, malé muzeum místní přírody a života v horách i letní koupaliště. Především je ale Hinterstroder lyžařským střediskem (jezdí se zde i závod světového poháru) a v létě ideálním výchozím bodem pro řadu krásných výletů do okolní alpské přírody.

Severně od města lze navštívit vodopád Stromboding Wasserfall, nenáročná turistická trasa o délce asi 3 km odtud vede také k romantickému jezeru Schiederweiher v údolí Stodertal. Ta největší lákadla se ale nachází na vrcholcích a hřebenech hor nad Hinterstroderem.

02_hinterstroder

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Z Hinterstroderu se cestovatel dostane nejprve kabinkovou a poté sedačkovou lanovkou na Hutterer Höss do výšky 1858 m n. m. Zde na něj čeká horská chata s restaurací a uměle vytvořené, avšak velmi fotogenické jezero Schafkogelsee. Především odtud však vychází výletní okruh Höss Alpin Runde. U restaurace jsou i lehátka, na kterých lze za pěkného počasí relaxovat i herní prvky pro děti.

Výletní okruh lze obejít za necelé tři hodiny (je zde ale i možnost vyrazit na kratší okruh pojmenovaný Höss Runde) a nabídne krásné výhledy na okolní alpské masivy. Pro rodiny s malými dětmi nebo starší turisty je možnost projít se pouze po rovné a upravené cestě okolo jezera, i ta je krásná.

Hinterstroder je svou polohou pro české turisty ideálním cílem krátkého výletu do Alp.

Zdroj náhledového obrázku: Wikimedia Commons

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *