Štýrsko

Štýrsko: Ráj pro všechny

Velká města, malé vesničky, kouzelná a rozmanitá krajina, to je Štýrsko. Štýrsko v Rakousku okouzlí nejen milovníky kultury nebo přírody, ale i aktivní návštěvníky a rodiny s dětmi. Štýrsko je ideálním místem na dovolenou pro všechny.

Štýrsko a aktivní dovolená

Ti, co dávání přednost aktivní dovolené si mohou tuto oblast projet na kole. Na Štýrských turistických mapách si vyberete jednu z tras a můžete vyrazit. Například trasa zvaná ,,Od ledovce k vínu‘‘. Výchozím bodem této trasy je ledovec Dachstein. Cesta až do vinařských oblastí má celkem 400 kilometrů. Vy si ji samozřejmě můžete rozdělit na menší úseky a využít v některých částích trasy i veřejnou dopravu. Celou cestou vás bude navíc provádět krásná krajina, historická města jako je například hlavní město Štýrský Hradec nebo další památky, ke kterým patří i zahradní zámek Herberstein.

Termální prameny

Dalším lákadlem Štýrska jsou termální prameny a lázně. Napříč Štýrskem prýští léčivá termální voda z hloubky 3000 metrů. Začíná na severu od Bad Ausse a končí u Bad Radkersburgu.  Na různých místech pramene však najdete různé obsahy minerálů. Rozdílné jsou i specializace lázní a termálních center. Některá centra najdete uprostřed hor u pasteveckých salaší a jiná zase třeba u vinic. Je jen na vás, která termální centra vás nadchnou na tolik, že zde zavítáte. Ať už si, ale vyberete jakékoliv termám, určitě se po celodenním pěším výletě nebo na kole hezky zregenerujete.

Místní speciality

Zřejmě zdejší dobrá půda a čistý vzduch i voda zajišťují pěstování kvalitních surovin. Tyto suroviny si pak vybírají ti nejlepší kuchaři a vyrábí z nich výborné místní speciality. Vyhlášenými zdejšími kulinářskými poklady jsou pikantní sýry, šunky a čokolády.  Ze Štýrska také pochází slavné pálenky, vína nebo dýňové oleje. Nezapomeňte tedy všechno ochutnat a užít si dovolenou se vším všudy.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.