kvilda-179322_640

Šumavská Kvidla připravila novinky

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Kvidla je oblíbeným a také hojně navštěvovaným místem na Šumavě, kde mohou turisté zblízka pozorovat jeleny i rysy v jejich takřka přirozeném prostředí. Návštěvnické centrum Kvilda udává, že do jejích útrob každoročně zavítá přibližně 80 tisíc návštěvníků. V souvislosti s tím proto rozšiřuje svou nabídku, kterou doplní ještě více komentovaných prohlídek a také nově postavená vyhlídková věž. Pokud nevíte, jak zabít víkend, určitě nad tímto způsobem přemýšlejte.

Kvidla si připravila hned několik inovací

Šumavská Kvilda s úderem ledna spustila řadu inovací. Jednou z nich je například častější koncentrace komentovaných prohlídek týkajících se osmi jelenů a dvou rysů, jenž se v oboře momentálně nacházejí. Každý den je jich nově připraveno až osm, pokud samozřejmě bude zájem ze strany návštěvníků. Informace o typických šumavských zvířatech poskytne proškolený lesnický personál, který zvířata nejen v návštěvnickém centru dokonale zná.

Během února pak došlo k otevření nové vyhlídkové věže, která měří úctyhodných sedm metrů a umožňuje turistům přístup po celý rok, dokonce i v období jelení říje, kdy je pozorovací centrum tradičně uzavřené.

Správa oblíbeného parku, kam každoročně zavítá více než 80 tisíc turistů, naopak zrušila pozorování jelení zvěře v přezimovacích oborách Berany u Srní, Špičák u Borových Lad a U Herciána v blízkosti Nové Pece. Učinila tak zejména proto, že pozorování jelenů bylo hodně závislé na počasí a zvířata si častokrát obstarala potravu jinde. Lidé proto jeleny mnohokrát neviděli.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Kvidla se postarala o lepší ochranu proti nájezdům vlků

Během loňského září se do jeleního výběhu podhrabali vlci a bohužel se jim podařilo zabít jednu laň. Jednalo se o první případ usmrcení jelena za posledních pět let. Právě to bylo jasným signálem ke zlepšení bezpečnosti oplocení. Žádné opatření nicméně není úplně stoprocentní, jak dodává mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *