Šumavské safari – unikátní počin ve střední Evropě vám přiblíží divoká zvířata

Šumavské safari – unikátní počin ve střední Evropě vám přiblíží divoká zvířata . Pokud si chcete naplánovat nezapomenutelný výlet, který zaujme jak páry, tak rodiny, nehledejte nic jiného než okouzlující Šumavu. Pokud máte zálibu ve zvířatech a toužíte po pobytu v přírodě, Šumavské safari slibuje zážitek, který se nepodobá žádnému jinému. Toto dobrodružství, zasazené do úchvatné šumavské krajiny, je víc než pouhý výlet – je to ponoření se do srdce divů přírody.

Za hranice běžné návštěvy zoo

Zatímco výlet do zoo může být příjemným rodinným výletem, Safari Šumava nabízí zcela nový rozměr. Kdo by nechtěl být svědkem divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí, bez klecí a výběhů? Toto středoevropské safari, které se nachází v Národním parku Šumava, je skutečným skvostem. Není to jen unikátní projekt v rámci České republiky, ale v celé střední Evropě. Prohlídky s průvodcem, které trvají přibližně 2 hodiny, nabízejí intimní pohled do divokého světa Šumavy. Vzhledem k omezené obsazenosti je však nutná telefonická rezervace předem, přičemž na jednu prohlídku se vejde maximálně 30 účastníků.

Pozorování jelenů a rysů v jejich živlu

Pozorovací centrum jelenů Kvilda je promyšleně navrženo tak, aby návštěvníkům umožnilo setkání s majestátními jeleny zblízka. Jako jediné místo v Národním parku Šumava, kde můžete zvířata pozorovat i v zimě, se centrum pyšní 7 metrů vysokou pozorovací věží, která je přístupná celoročně. Zážitky ze safari však nekončí u jelenů. Rysí výběh u Kvildy vám umožní pozorovat tyto nepolapitelné tvory z vyvýšeného a chráněného místa.

Foto: Pixabay

Stopování vlků u Srní

Kousek od Srní leží návštěvnické centrum, které je centrem vzdělávacích exponátů a interaktivních prvků o životě šelem. Skutečné dobrodružství však čeká venku. Z návštěvnického centra vede značená stezka pro vlky k vyhrazenému výběhu. Tato stezka, doplněná informačními tabulemi, lavičkami, terasami a pozorovacími přístřešky, poskytuje pohlcující zážitek, který vás spojí se světem přírody.

Letní podívaná ve Velkém Boru

S rozkvětem léta na celé Šumavě zážitky ze safari ještě více rozkvétají. Rozhledna Velký Bor dodá vašemu dobrodružství nový rozměr a nabídne panoramatický výhled do okolí. Zde můžete zahlédnout další divoká zvířata, včetně rysů, lišek, divočáků a jezevců. Jednoduchá srubová konstrukce poskytuje nenápadný a pohodlný prostor pro pozorování těchto zvířat v jejich živlu. Fotografování je povoleno v omezeném rozsahu, což vám umožní zachytit podstatu těchto zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Šumavské safari překračuje hranice všednosti a zve vás, abyste splynuli s krásou přírody. Díky řadě pozorovacích míst, vzdělávacích příležitostí a setkání s majestátními tvory slibuje toto strhující dobrodružství být vrcholem každé návštěvy Šumavy. Na ty, kteří touží sejít z vyšlapaných cest a vydat se na nezapomenutelnou cestu za divokou přírodou, čeká Safari Šumava, které slibuje krásné vzpomínky pro rodiny, páry i dobrodruhy všech věkových kategorií.

 

Zdroj: http://www.vejslapy.cz/nejblizsi-tipy-na-akce-a-vylety/604-sumavske-safari-jedinecny-zazitek-z-pozorovani-jelenu-v-prirozenem-prostredi, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/sumavske-safari-jedinecny-zazitek-z-pozorovani-j

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.