Suši terorismus jako útok na společnost – je možné, že running sushi brzy skončí kvůli hlouposti několika jedinců?

Suši terorismus jako útok na společnost – řada oblíbených podniků začíná v reakci na videa zveřejňovaná záškodnickými návštěvníky podniků odstavovat vyhledávané pásy na running sushi.

Myslí si, že dělají něco pro společnost. Snaž se jí „vštípit“ ty správné návyky, upozorňují na plýtvání potravinami nebo prostě jen shánějí zástupy followerů. A o kom mluvíme? Samozřejmě o stále obávanějších suši teroristech.

Čeho se u sushi bát

Pokud si pochutnáváte na svých oblíbených pokrmech jezdících po pohyblivých pásech, pak by vás nejspíš ani nenapadlo ,že vyhlédnutý kousek sushi může být olíznutý, záškodnicky ochucený pálivým wasabi nebo dokonce nakousnutý. Přesně to se však teď v Japonsku děje. Mohou za to lidé ,kterým místní neřeknou jinak než suši teroristé. A mnohdy jsou bohužel ještě dál.

Foto: Pixabay

Právě kvůli nim začínají i vyhlášené restaurace své oblíbené runnig sushi odstavovat a vrací se zpět k tradiční obsluze, která vám vybrané jídlo donese až ke stolu. U nás se zatím nic podobného neobjevilo, bojíme se však ,že je to jen otázkou času.

Co je runnig sushi

Running sushi, známé také jako kaiten-zushi, je oblíbeným japonským kulinářským zážitkem, kdy jsou sushi pokrmy umístěny na dopravním pásu, který se nepřetržitě otáčí kolem jídelního prostoru. Zákazníci sedí u pultu nebo stolu a mohou si vzít jakékoli jídlo, které si přejí, když prochází kolem, nebo si mohou objednat konkrétní jídla od šéfkuchaře ( u nás méně obvyklá varianta).

Celkově je running sushi jedinečný a příjemný kulinářský zážitek, který se stal populárním nejen v Japonsku, ale i v mnoha dalších zemích po celém světě. A aby takovým i zůstal ,bude pravděpodobně do budoucna hlídat pohyblivé pásy umělá inteligence, která dokáže všechny „podivné“ kroky spolehlivě a především rychle vyhodnotit.

 

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-sushi-terorismus-meni-kulturu-japonskych-restauraci, https://aktin.cz/sushi-pod-drobnohledem-da-se-povazovat-za-zdrave-jidlo

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.