suzdal rusk

Suzdal – nebýt Ivana Hrozného, tuhle památku bychom neměli

Vlastně je v tomhle městě památek více než sto, ale to bychom předbíhali. Pokud chceme poznat Suzdal, musíme se vypravit k Uralu. Zeměpisné atlasy tvrdí, že jde o jedno z nejstarších pohoří na světě. A pokud jste dávali ve škole pozor, pak víte, že jde také o jasně definovanou hranici mezi kontinenty. Ural totiž od sebe odděluje Evropu a Asii.

Mnohdy je divoká krása tohoto pohoří vyhledávána i sama o sobě. Chcete si užít trochu klidu uprostřed ničím nenarušené přírody? Některé kouty Uralu vám k tomu dávají jedinečnou možnost.

Suzdal – jedna z ozdob Zlatého prstence

Zlatý prstenec tvoří několik opravdu nádherných měst. A patří k nim i Suzdal. Není velký, ovšem mezi mnoha malými i velkými domky najdete rozeseto více než sto kostelů a klášterů. A proč tak šílená koncentrace na jednom místě?

Věřte nebo ne, ale většina z nich byla vystavěna na popud Ivana Hrozného. Vzpomeňte si na to, až zase někdy uslyšíte o jeho krvelačných činech. Ano. Nebylo jich málo, ale dají se mu přiřknout i některé pozitivní stránky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro turisty jsou přístupné jen některé kostely. Ale to naštěstí vůbec nevadí. I prohlídka poloviny z nich by vám zabrala i dva dny. Naštěstí se od sebe alespoň co do interiérů příliš neliší. Takže jich navštivte jen pár a budete mít „splněno.“

Potěší i blízká Kidekša

Pokud vylezete na některou z kostelních věží v Suzdalu, snadno odtud dohlédnete až do městečka Kidekša, které se odráží od klidně plynoucí hladiny řeky Nerl. Ani jeho kostely byste neměli minout. Jsou dva a pocházejí už z 12. století. Můžete tak na jednom místě porovnat různá časová období ruské architektury. Nejspíš budete překvapeni tím, jak moc na sebe navazují.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *