Svatba na statku – moderní trendy se dostávají ke slovu stále častěji

Svatba na statku: Nemáte rádi formality a mnohem raději byste si své ANO řekli někde v přírodě? Svatba na statku vám poskytne dostatek soukromí, dozdobí ho ceněnou rodinnou atmosférou a navrch přidá i pořádný kus přírodních krás. Existuje hned několik důvodů, proč jim snoubenci často dávají přednost.

Určitě však nestojíte o nějakou moderní stavbu, která se jako statek jen tváří. A proč by také ano, když lze v České republice najít tolik statků, vystavěných třeba v barokním nebo renesančním slohu? Nejatraktivnější je určitě tzv. selské baroko, ale nakonec bude stejně záležet jen na vašem osobním vkusu.

Proč si zvolit netradiční svatbu

Svatba na statku by se také měla odehrávat tam, kde je to k přírodě opravdu blízko. Při jednom tak získáte i perfektní kulisy pro svatební fotografie – a to bez složitého aranžování a dalších časově náročných úprav. A při dlouhé svatební oslavě se nemusíte bát ani rušení nočního klidu a předčasného ukončení zábavy.

Foto: Pixabay

Nejde o novinku, právě naopak

Mimochodem svatby na statku u nás mají mnohem delší tradici, než aktuálně oblíbené svatby v módně vyzdobených stodolách. Máte tak příležitost vystavět svůj nejkrásnější den na opravdu bytelných základech.

Vybírejte podle dalších kritérií

Záleží také na službách, které daný statek nabízí. Někde počítají jen s obřady a fotografováním, jinde vám nabídnou i místo pro svatební hostinu a třeba i prostory pro ubytování větší společnosti (lze najít i místa s kapacitou okolo 300 osob, vám však nejspíš budou stačit ta skromnější). Podívejte se na tipy na ta nejkouzelnější venkovská stavení a vyberte si podle svého gusta, lokality a preferovaných poskytovaných služeb.

Zdroj: https://www.svatbona.cz/svatba-na-statku/, https://www.svatebniatlas.cz/clanek/38-svatba-na-statku-ve-stodole-na-farme-louce-a-v-lese-je-trend-proc, https://www.svetsvateb.cz/2021/12/623201-svatba-na-statku-cili-eko-svatba/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.