Světlá nad Sázavou pohostila každého, kdo to potřeboval

Světlá nad Sázavou

Dnes je všeobecně oceňován běžnými návštěvníky a cestovateli, a proto spíše působí jako největší cestovatelská zajímavost v rámci přilehlého okolí. Již ve 14. století nechal Štěpán ze Šternberka postavit na břehu potoka Sázavy nedobytnou gotickou tvrz. O dvě století později se z ní stal honosný hrad v renesančním stylu.

Ať tak či onak, v některých kronikářsky doložených obdobích sloužil jako šlechtické sídlo. V 18. století se z něj nakrátko stala vojenská léčebna a ve 20. století jej obsadila banka, kasárna a zemědělská škola. Od roku 2007 se v jedné části areálu nachází muzeum Světelska.

Ve Světlé navíc okouzlí řemeslné partnery. Na zámku navíc uvidíte barokní obrazy nebo neobvyklé skleněné předměty z majetku Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Na zámku se navíc můžete ubytovat – apartmány jsou zařízené v zámeckém stylu a mají velmi dobrý výhled na rozlehlou anglickou zahradu nebo kaskádu jezírek. To vám na začátku dne vykouzlí úsměv na rtech!

Zažijte i vy velkolepé hudební akce

Světlá nad Sázavou je v létě běžně vyzdvihována ve všech významných českých médiích pro hudební událost Sázavafest. Slavnost se konala již v Sázavě, Kácově a Benešově, ale v roce 2013 byla napevno vybudována ve Světlé nad Sázavou. Jedná se o multižánrový hudební svátek, jeden z největších v rámci České republiky. Již v minulosti se sem vydali i velmi známé zahraniční hvězdy, jako jsou Moby, Chumbawamba, Alphaville, Kosheen, Skye, Irie Révoltés, Dog Eat Dog, Leningrad Cowboys, Kaizer Chiefs nebo Fun Lovin‘ Criminal.

Naplánujte si svatbu snů

Svatba
Foto: Pixabay

Pokud jste si našli své prince a princezny, nezmeškejte možnost si domluvit svatbu na kterou nikdy nezapomenete. Svatby se tu běžně konají v zámeckém parku a v rytířském sále, který se nachází v patře empírového křídla. V rámci svatby si tu můžete užít svatební hostinu a pokud trváte na dodržování tradic, pak si můžete zarezervovat i svatební apartmá. Nakonec nezapomeňte ani na fotografa, abyste měli všechny hezké vzpomínky zdokumentované…

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujme.cz

Náhledové foto: Wikimedia commosns (BíláVrána, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sv%C4%9Btl%C3%A1_nad_S%C3%A1zavou_-_z%C3%A1mek.jpg#/media/File:Sv%C4%9Btl%C3%A1_nad_S%C3%A1zavou_-_z%C3%A1mek.jpg)