Sychrov I.

Sychrov – jeden z nejhezčích zámků?

Sychrov je jeden z nejhezčích zámků na českém území v romantickém slohu. Vděčí za to hlavně francouzskému rodu Rohanů, tedy šlechticů používajících přídomek „princové z královské krve“, kteří po revoluci v 18. století svou domovinu opustili. Zámek koupili od Valdštejnů a krásně jej zvelebili. Pojďme se na Sychrov podívat zblízka.

Celoročně otevřený

Zámek můžete navštívit po celý rok, což je jeho velká výhoda. Ve trojici s Lednicí a Hlubokou nad Vltavou se objevuje mezi nejhezčími zámky u nás. Určitě tedy stojí za to jej navštívit. Jde o Romantický a novogotický styl ve francouzském stylu. Sychrov se nachází nedaleko Turnova v libereckém kraji a až do 17. století patřil Valdštejnům. V roce 1820 jej však koupil Charles Alain Rohan. Ten mu dal dnešní podobu.

Přestavba, která dala zámku dnešní podobu

Rohanové zámek zvelebovali a dávali tak práci celému regionu. Jednou z mnoha chloub je i řezbářská práce od místního P. Buška. Pokud přemýšlíte nad návštěvou tohoto zámku, určitě se podívejte i do přilehlého zámeckého parku. Právě z tohoto místa v plné kráse uvidíte okázalost sídla. Interiér samotného zámku je pak vcelku vzdušný a pyšní se exponáty z mnoha sbírek. Nejcennějším artiklem je zde asi série francouzských portrétů. Dále zde naleznete i vzácný porcelán či sklo.

Park

Park, který obdivovala smetánka

Zámek byl vždy ve své historii centrem pro mnohé šlechtice. Sjížděla se sem smetánka a konaly se tu prestižní společenské události. Za svého muže (příslušníka rodu Rohanů) si zde brala Kateřina Zaháňská. Byl zde ale i Karel X., pruský Vilém nebo rakouský František Josef I. Park, který se nachází u zámku je 26 hektarů velký a nachází se v něm třeba Arturův hrad nebo jiné stavby. Určitě i tato část areálu stojí za návštěvu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *