Tak nepřirozené, až to musí být umělé – proč jsou návštěvníci národního parku Los Glaciares tak často obviňováni z podvodu?

Turisté se sem jen tak nedostanou, národní park Los Glaciares totiž nepatří mezi běžné cíle cestovních kanceláří. Ovšem pokud se sem přece jen odvážíte, čekají vás opravdu úchvatné momenty a fotografie – které vám ovšem vaši blízcí nemusí úplně věřit.

Barva zdejších ledovců je totiž skoro až neuvěřitelná. Například největší ledovec zdejší oblasti Perito Moreno vypadá zdálky jako obří stuha doslova přesycená namodralým odstínem, která se navíc půvabně naklání k vodě.

Výhled na nejkrásnější část Los Glaciares

Jeho majestátnost si vás doslova podmaní a nedá vám zapomenout na všudypřítomnou sílu přírody. Každý den však také taje neuvěřitelnou rychlostí, což se neobejde bez epických pádů odlomeného ledu přímo do tyrkysové vody.

Foto: Pixabay

Barvy ledovců, které vypadají nepřirozeně

Mnoho návštěvníků tohoto jedinečného argentinského národního parku se diví, proč jsou zdejší ledovce tak neobvykle sytě zbarvené. A pokud někde ukážou své fotografie z cest, bývají zhusta obviňování z používání editoru fotografií, ale není tomu tak.

I když led sám o sobě nemá barvu, dokáže pohltit široké spektrum slunečních paprsků kromě toho modrého. A jak stárne (a ledovce v Los Glaciares opravdu stále jsou), mohutní, jeho struktura se stává hustší a o to pronikavěji mění svou barvu. Rozhodně tedy nejde o nic nepřirozeného. Naopak. Pokud si někde chcete vychutnat krásu přírody doslova „v plné polní“, mělo by to být právě tady:

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Los_Glaciares, https://www.mundo.cz/argentina/los-glaciares, https://www.losglaciares.com/en/parque/, https://www.tyden.cz/rubriky/relax/cestovani/los-glaciares-ledovcovy-narodni-park-na-konci-sveta_55483.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.