Také vás nebaví připevněná víčka k plastovým lahvím? Novinka od EU je tu

Když si Evropská unie něco vezme do hlavy, tak za tím jde s urputností býka. Aktuálně jsou v popředí jejího zájmu ekologické záležitosti, jež se týkají oteplování klimatu. Od července 2024 také platí nová EU směrnice ohledně uzávěrů platových lahví do objemu 3 litrů. Ty musejí být s nimi spojeny navždy a nerozlučně, přes to nejede vlak. Jak jste s novinkou EU spokojeni?

Moc praktické to není

Přiznám se bez mučení, že napevno připevněná víčka k PET lahvi mě pijí krev. Než se mi podaří dostat obsah láhve do skleničky, často se mi stane, že pobryndám stůl drahocennou tekutinou. Sice jsem si to mohla odzkoušet na petkách od Coca-coly, kterážto firma snad s tímto progresivním nápadem EU přišla jako první na trhu. Od té doby, co cola byla takto prodávána, přešla jsem ke konkurenci a začala domů kupovat Pepsi. Jenže jsme si na dlouho nepomohla. Nyní už musejí mít všechny petky uzávěry napevno spojené. A že bych se napila napřímo z láhve? To moc nehrozí, protože je to velmi nepraktické. Nehledě na to, že než se mi podaří zašroubovat připevněný uzávěr k hrdlu láhve, tak mi to nějakou dobu trvá.

Foto: Pixabay

Boj s plastovým odpadem

Jako chápu, že je s plastovým odpadem třeba něco udělat. Je ho na světě až příliš a zamořuje životní prostředí. Jen si nejsem jistá, zdali právě uzávěry celou situace zachrání? U nás i jinde v EU se odpad třídí jak od duši, ale jinde ve světě na to z vysoka kašlou. Velké množství plastového odpadu se totiž nerecykluje, ale končí v oceánech a zamořuje přírodu. Od tohoto problému ale připevněná víčka PET lahví nepomohou.

Chtělo by se také zamyslet třeba nad prodejem takových potravin, jakou jsou třeba jogurty. V důsledku smrskflace, kdy je v poměrně objemném plastovém kelímku jogurtu na dvě lžičky, vzniká i v tomto případě velké množství odpadu, jenž přispívá ke znečišťování přírody.

Zdroj: https://uk.news.yahoo.com/why-bottle-caps-attached-bottle-050023872.html/, 

Náhledové foto: Pixabay 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.