Dubai

Tato nej Spojených arabských emirátů vás dostanou

Hledáte pohádkový svět a v těchto ušmudlaných prosincových dnech se vám to příliš nedaří? Pak budete muset vyrazit poněkud dál, konkrétně do Spojených arabských emirátů. Právě ony nabízejí hned několik nej, jež zcela určitě stojí za to. Pokud se vám zrovna nechce vstávat z křesla, vůbec to nevadí. Stačí se jen začíst do následujících řádků a prostě se jen zasnít a nekonečně bavit.

Největší krytý zábavní park

První tipem na návštěvu je největší krytý zábavní park Ferrari World nacházející se v Abu Dhabi. Už jenom jeho rozloha činící 200 000 m² je doslova monstrózní a atrakcí je tady nepočítaně. Z těch nejznámějších upozorníme především na nejrychlejší horskou dráhu Formula Rossa.

Abu Dhabi

Nejpřísnější emirát Sharjah

Chcete e soustředit hlavně na tradice, které jsou spjaté se životem ve Spojených arabských emirátech? Pak stoprocentně navštivte emirát Sharjah. Právě on je jakýmsi protipólem okázalého luxusu, jímž se vyznačují Spojené arabské emiráty. Panují tady úplně ty nejpřísnější podmínky. Z těch bychom mohli jmenovat zákaz pití alkoholu, nošení minisukní anebo jakýchkoli intimních aktivit na veřejnosti. Přesto zájem o tento emirát rapidně stoupá.

Město splněných přání Dubaj

Dubaj v sobě ukrývá hned několik nej. Často se o ní hovoří jako o místu takřka neomezených možností. Z oněch nej bychom mohli jmenovat například:

–          největší obchodní centrum na světě Dubai Mall,

–          nejvyšší budovu světa Burj Khalifa,

–          největší akvárium Dubai Aquarium,

–          zábavní park Sega,

–          největší obchod se sladkostmi všeho druhu Candylicious.

Burj Khalifa

Nejkrásnější pláže v emirátu Fujairah

Tento emirát nacházející se nedaleko Ománského zálivu se u mnohých cestovních kanceláří skrývá pod označením Východní pobřeží. Pláže jsou tady absolutně čisté a setkáte se na nich s minimálním množstvím turistů. Podmořský život je tady nádherný, barakudy, mořské želvy a mnozí další živočichové vám budou odměnou za výlet.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *