Kanadské parky lákají čím dál více

Kanada

Kanadské národní parky, to je pojem. Není divu, že každý rok zaznamenávají nárůst počtu návštěvníků. Jde o velmi vytížené oblasti. Mnoho ekologů se proto dokonce bojí, že turisté ekosystému škodí. Na druhou stranu je opravdu o co stát. Pojďme se podívat na místa, která byste neměli vynechat.

Národní park Banff v Albertě

Prvním z národních parků, kterými se Kanada může chlubit, bude Národní park Banff. Nachází se v Albertě, asi 80 km od Calgary a jde o nejstarší národní park na území tohoto státu. Jde o park nejnavštěvovanější a nejoblíbenější. V roce 1883 zde byl objeven přírodní horký pramen. Dále může svým návštěvníkům nabídnout například největší jeskynní systém Kanady – Castleguard Caves nebo ledovce a jezera Lake Louise, Bow Lake nebo Peyto Lake. Vyžít se zde dá jak v zimě, tak v létě. Pozorování zvěře, procházky a horolezectví asi v polovině listopadu může vystřídat lyžování nebo jízda na psím spřežení.

Národní rezervace Pacific Rim

Dále stojí určitě za návštěvu Britská Kolumbie. Konkrétně jde o národní park Pacific Rim. Byl založen v 70. letech minulého století a nejvíce své návštěvníky láká opuštěnými plážemi, snad nekonečnými lesy a rašeliništi. Skládá se ze tří částí. První je Long Beach, poté ostrovy Broken Islands a West Coast Trail. Celý park pak nabízí asi 511 km2. Pokud vás zajímají kanadští indiáni, vězte, že je zde na každém kroku zdůrazňována kultura původních obyvatel. V tomto místě kmene Nuu-Chan-nulth.

Gros Morne National Park

Posledním parkem, který si dnes představíme, je Národní park Gros Morne. Jde o národní park založený v roce 1973. Jde o druhý největší park v Kanadě s rozlohou asi 1 805 km2. Nachází se na západním břehu Newfoundlandu. A co vám tedy může tento park nabídnout? Tak třeba velké množství označených turistických tras. Nejoblíbenější trasou je pak ta přes Gros Morne (tedy stejnojmennou nejvyšší horu oblasti). Zajímavá je i zvěř, která zde žije. Vedle losů, veverek a rysů, můžete narazit i na říční vydry, bobry, ale i tuleně a velryby.