Alicante

Tenhle hrad zasvěcený sv. Barboře připomíná lidský obličej

Pokud chcete tenhle působivý pohled zažít na vlastní oči, musíte se vypravit do Španělska do přímořské oblasti Alicante. Čeká tu na vás spousta zajímavostí, například nejhlubší a nejdelší jeskynní systém Španělska, mořská rezervace na ostrově Tabarca nebo právě hrad s lidskou tváří.

Alicante je známá zejména svými nádhernými plážemi a úchvatnou promenádou La Explanada de España, dlážděnou tak, aby připomínala mořské vlny. Ovšem nejvíce návštěvníků určitě přiláká Hrad svaté Barbory (Santa Barbara Castle).

Musíte se dívat z určitého úhlu

Pochází ze 13. století a je opravdu mohutný, jeho siluetě dodává na objemu také to, že stojí na Mount Benacantil. Prohlídka určitě stojí za to, ovšem ještě zajímavější je pohled pláže El Postiguet. Právě tady totiž získáte tak dobrý pozorovací úhel, že vám celá stavba bude připomínat lidský obličej. Opravdu.

Archeologické naleziště pro všechny fanoušky historie

Nejde však o jediný odkaz na středověk v této oblasti. Minout proto určitě nesmíte ani Archeologické muzeum (Archeologický Museum of Alicante) s mnoha cennými historickými artefakty. Ne nadarmo obdrželo v roce 2044 titul nejlepšího muzea Evropy. A zajít podívat se můžete i na blízké naleziště La Albufereta.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Za krásami přírody

A až budete mít vší té historie „plné zuby“, uvítá vás s radostí ostrov Tabarca (Tabarca Island). Je malý a skalnatý, ovšem nabídne vám nádherné zátoky a velmi bohatý podmořský život. K přírodním zajímavostem patří také Jeskyně Canelobre (Canelobre Caves), což je prý nejhlubší a nejdelší jeskynní systém ve Španělsku. A coby kamenem dohodil se ocitnete i v moderním letovisku Benidorm – to kdyby vám chyběla lákadla moderní civilizace.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

  1. Bohumír Glembek Odpovědět

    Sákryš, rok 2044 jako minulý čas. Tak by mne zajímalo, jak hrad vypadal v roce 2022 a jak bude vzpadat v roce 1944.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *