Laghi Di Fusine 2

Co stojí za tajemstvím úchvatné tyrkysové modři jezer Laghi di Fusine

I když na cestách fotografujete jen neradi, tohle místo vás zkrátka donutí. Že je tyrkysová voda vyhrazena jen ostrovním tropickým rájům? Jezera Laghi di Fusine v Itálii vás jedním dechem přesvědčí o opaku.

Jde vlastně o dvě jezera –  horní  a dolní. A obě vás nalákají k nádherným procházkám. Na své si tu přijde opravdu každý. Pokud toužíte po nenáročném výletu, obejděte jen to dolní, kde najdete i nějaké to občerstvení nebo třeba půjčovnu lodiček. Ovšem pokud si chcete dát trochu málo do těla a přitom se vyhnout místům s mnoha turisty, zamiřte k tomu hornímu.

Mnoho odstínů tyrkysové

Výchozím bodem je obvykle vesnička Villa Alta. Odtud stačí dojít jen kilometr a už se napojíte na okruh, který vás podle chuti provede okolo jednoho nebo dvou jezer. Nádherné jsou tu zejména výhledy. Když se přes hladinu jezera zadíváte do svěží zeleně za ním a na pozadí se přitom budou rýsovat vysoké štíty hor, jde o pohled, na který jen tak nezapomenete.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

A čemu za něj vděčíme? Především vápencovému podloží a slunci, jehož paprsky na vodu dopadají pod tím správným úhlem. Díky tomu se voda mnohde jeví zcela průzračně a hraje mnoha odstíny zelené a tyrkysové. Ale to není všechno. Prohání se v ní i řada ryb, díky čemuž se celá oblast stala ceněnou přírodní rezervací.

Ještě jeden dobrý tip

Pokud toužíte po občerstvení, pak se na vás usměje štěstí pouze u dolního jezera. Zato si však můžete udělat piknik kdekoli na jeho březích. Pro místní je to zcela normální a je pravdou, že něco podobného jen tak někde nezažijete.

Skvělá je i projížďka na lodičce, kterou seženete v blízké půjčovně. Snadno tak objevíte i nejskrytější zákoutí tohoto italského vodního pokladu.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *