Termín nového úklidu v rámci akce Ukliďme Česko už je znám – připravte se letos včas a zjistěte, kde se zapojit

Odpadky

Jaro už pomalu klepe na dveře a spolu s ním přicházejí ke slovu i přípravy tradiční dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Jsou v plném proudu – do jejího vypuknutí zbývá přesně 50 dní. Své akce mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na UklidmeCesko.cz, protože termín konání už je konečně znám.

„Není na co čekat, již v sobotu 2. dubna jdeme na to,“ vzkazují organizátoři akce. Pro účastníky připravují řadu novinek… Zaregistrovaní organizátoři dostanou nejen užitečné rady, ale mohou si také zažádat o úklidové pomůcky, tričko a samolepky pro účastníky.

Ne vždy je nutná osobní účast organizátora

Na řadě míst se vloni i předloni osvědčily takzvané pytlomaty. „V minulých dvou ‚covidových‘ ročnících byla účast z pochopitelných důvodů slabší než v zatím nejúspěšnějším roce 2019, kdy se do úklidových akcí zapojilo přes 150.000 dobrovolníků. O to více je úklidů letos zapotřebí,“ říká Miroslav Kubásek z pořádajícího spolku Ukliďme Česko.

Odpadky

Foto: Pixabay

Ale mluvili jsme o novinkách. Na co se tedy letos můžete těšit? Jednou z nich je spolupráce s tvůrci nového celovečerního animovaného filmu pro děti Mimi a Líza – Zahrada. Ten zamíří do českých kin na Den Země 22. 4., potkají se v něm nevidomá Mimi a její nejlepší kamarádka Líza, které na své zahradě narazí na kouzelného zahradního skřítka Zázračníka nebo třeba na Obludku, která ožila v žlutém kontejneru. Nové dobrodružství učí obě kamarádky nejen vztahu k přírodě, ale i odpovědnosti k věcem, které nás obklopují.

Novinky pro všechny účastníky

„A právě to nám přišlo jako skvělé propojení s Ukliďme Česko, které funguje na dobrovolnictví, a chuti udělat něco dobrého pro své okolí i pro sebe sama a nejlépe tomu učit i vlastní děti,“ říká producent filmu Martin Vandas. Přidáte se letos také k desetitisícům dobrovolníků vyrážejících s pytli na sběr odpadků do jarní přírody?

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Za 50 dní proběhne tradiční jarní úklid. Přidáte se? | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.