Thajsko – co vidět v okolí Bangkoku, na severu či na pobřeží

Thajsko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Že jste si do Asie na vlastní pěst ještě netroufli? Pak pro vás bude Thajsko opravdu perfektní první volbou. Je tu bezpečno, zdravotnictví se pohybuje na vysoké úrovni, stravování i ubytování se na mnoha místech blíží evropským standardům a příliš za ně neutratíte. A konečně – místní jsou velmi přátelští a rádi se vším pomohou.

A kam se vypravit? Ať už si chcete naplánovat dlouhý trek nebo jen hledáte pár zajímavých tipů, nacházejících se v okolí zvolené pláže, rádi vám s tím pomůžeme. A kdy do Thajska zamířit? Nejlépe v období od listopadu až do února. Vyhnete se tak deštivým dnům a čekat na vás bude příjemné sluníčko, ovšem bez obávaných extrémních tropických teplot.

Thajsko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Kam se vypravit v okolí Bangkoku

Samotná thajská metropole je mezi turisty velmi oblíbená. Zajímavý kontrast mezi moderními mrakodrapy a tradičními chudinskými domky a velkolepými buddhistickými chrámy nenechá snad nikoho chladného. Nechte se svézt tuk tukem, vypravte se do některého z opravdu velkolepých nákupních center a vyberte si z bohaté nabídky pouličního občerstvení. Litovat určitě nebudete.

Coby kamenem dohodil od Bangkoku leží také legendární Ayutthaya a opičí město Lopburi. Navštívit můžete legendární plovoucí trhy, nejrůznější historické skanzeny, krokodýlí farmy nebo chráněné oblasti a Tygří chrám v okolí řeky Kwai. A to všechno jen pár hodin jízdy od Bangkoku.

Thajsko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Severní Thajsko umí zaujmout docela jinak

Dovolená strávená lenošením na pláži vás neláká? Pak zamiřte do severního Thajska, kde lze s průvodcem absolvovat několikadenní treky divokou přírodou, mířící do některé z vesnic thajských horských kmenů. Navštívíte tu bájný zlatý trojúhelník a můžete se obdivovat starobylým pozůstatkům říše Lanna. Jde o zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.