Toskánsko není jen krajem vína. Co dalšího vám nabídne

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Míří sem zejména milovníci gastronomie a dobrého pití, ovšem ani fanoušci historie nepřijdou zkrátka. Stačí vyrazit do srdce celé oblasti – Florencie. Právě tady najdete bezpečné a kvalitní zázemí a snadno se tak můžete vydávat na výlety po okolí.

Možnosti ubytování jsou různé. Narazíte tu na poměrně levné hostely a hotely, ale i čtyřhvězdičkové kousky. A jakmile se ubytujete, okamžitě vyrazte za památkami. Máte se totiž na co těšit.

Hlavní florentské památky vás uchvátí

Mezi ty nejvýznamnější patří určitě gotická katedrála Santa Maria del Fiore na Piazza del Duomo s nádhernými interiéry. A hned vedle ní se do výšky 82 metrů vypíná historická zvonice Kampanila. A do třetice nesmíme vynechat ani poslední dominantu města – radnici Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria.

Pokud se vám už šplhání do výšky zajídá, vsaďte například na uměleckou galerii Uffizi, hostící opravdu rozsáhlou uměleckou sbírku nebo proslulé vinařství v budově Palazzo Antinori.

I další toskánská města stojí za zmínku

Pisu s její charakteristickým nakloněným symbolem vám asi představovat nemusíme. A kam dál? Své brány vám otevře i Siena – doslova. Její hradby totiž přečkaly v perfektním stavu až do dnešních dob.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Milovníci cykloturistiky nebo pěších výletů mohou vyrazit podél řeky Arnov v libovolném směru. Chodníčky a stezky vedou krásnou krajinou plnou vinic a čas od času lze narazit i na místní hospůdku. Dojít můžete třeba až do vesničky Fiesole, kde na vás kromě dobrého jídla vína čekají i romantické ruiny etruských staveb. Zajímáte-li se o to historické období více, bude pro vás jako stvořená také pevnost Castelo della Salla.

A pokud vám jde o pravou italskou romantiku, nesmí vám uniknout chrám Antinori nel Chianti Classico, doslova utopený ve starém olivovém hájí. Z Florencie je to sem asi 21 kilometrů.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.