Slovenský ráj
06/08/2018
Kategorie: Novinky, Tipy na výlety

Tipy kam na výlet v Česku a na Slovensku I. díl

Trávíte léto v Česku nebo na Slovensku? Přinášíme pár tipů, kam vyrazit na výlet.  Dozvíte se kam za pohybem, poznáním i zážitky.

Po Zlaté stezce

Už ve středověku spojovala Zlatá stezka české země s Podunajím.  Právě na těchto kdysi kupeckých stezkách se ustálily spojnice, po nichž se můžete vydat i dnes.  Nabízí se 3 hlavní proudy: prachatický, kašpersko-horský, vimperský.  Na 630 kilometrech stezek jedinečné šumavské přírody vás provedou nové turistické značky.  A díky příhraničnímu projektu, který se jmenuje Interreg se 13 stezkami se propojují také s východobavorskou Zlatou stezkou.  Na cestě vás čekají nejen husté lesy, křišťálové meandry, ale i výhledy z Libínského sedla nebo rozhledna a kamenné moře Mářský vrch.  Z pamětihodností můžete zase navštívit například zříceninu hradu Hus, Husinec s pomníkem Mistra Jana Husa, kapli sv. Filipa Neri s křížovou cestou a další památky, který určitě stojí za návštěvu.

Výhledy z cyklosedla

Máte raději výhled ze sedla svého kola? Pak zavítejte do hustých lesů okolo Horní Lipové a Rychlebských hor v Olomouckém kraji. Zdejší úzké stezky terénem lesa jsou určeny především obdivovatelům loveckých tras, opuštěných lomů a lesních bystřin.  Trasa dlouhá 40 kilometrů vás povede přes brody, suťová pole i skokánkovými a trakcemi pro zdatnější  baikery.  Pro ty, co jsou méně nároční, mohou začít na trati až v povodí Černého potoka.

Slovenský ráj

Slovensko nenabízí krásnou přírodu jen ve Vysokých nebo Nízkých Tatrách. Nádhernou přírodu najdete i v národním parku Slovenský ráj, který se nachází na jih od Popradu a Spišské Nové Vsi.  Slovenský ráj láká turisty především na rokle protkané vodopády, lemované sítí cest se stupačkami, řetězy a žebříky.  Krásný výhled spatříte na Havraní skále nebo Tomašovském výhledu.  Na své si zde přijdou i milovníci jeskyní a to v Dobšinské ledové jeskyni. Navíc na rozdíl od Tater se tady nemusíte bát nepříznivého počasí, před deštěm vás totiž ochrání všudypřítomný lesní porost.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *