Tyto tipy možná neznáte. Podívejte se, jak se ubytovat přes AirBnB a ušetřit

Úspora na dovolené

Světoznámý AirBnB už dnes zná skoro každý. Je to jeden z největších internetových portálů, který zprostředkovává ubytování. V čem je rozdílný oproti booking nebo trivago? Nabídky tvoří většinou obyčejní lidé, kteří mají své nemovitosti nebo byty volné a chtějí je pronajímat. Důvodů může být mnoho. Chtějí si přivydělat nebo sdílet bydlení a poznat nové lidi. Velké plus oproti hotelům je cena. Taky máte šanci poznat blíže místní kulturu než ve čtyřhvězdičkovém hotelu. U některých nabídek se můžete setkat s možností několikaměsíčního pronájmu. Nemusíte se tedy omezovat na týdenní dovolenou. Nám to nedalo a sami jsme vyzkoušeli, jaké to je bydlet pomocí airbnb.

Jak se ubytovat na AirBnB

Zaregistrovat se můžete na stránkách AirBnB nebo si nainstalujte aplikaci do mobilu. Když se zaregistrujete přes tento odkaz, získáte registrační bonus ve výši 725 Kč. Registrace lze provést pomocí Facebooku, Googlu nebo e-mailové adresy. Po registraci si vyberete požadovaný domov, zážitek nebo restauraci. Ano, AirBnB nabízí více než ubytování, ale o tom si řekneme příště. Pokud si vybíráme ubytování, zvolíme si požadované parametry jako místo ubytování, příjezd, odjezd a počet osob. Důležité jsou i další filtry jako typ budovy: celá nemovitost, soukromý pokoj nebo společný (většinou s nejnižší cenou).

Věnujte dále co nejvíce času popisu objektu, koukněte na fotografie, koukněte také na lokaci objektu pomocí Google Streetview (úplně dole na stránce) a přečtěte si pozorně hodnocení předchozích hostů. Můžete také narazit na Superhostitele (v profilovém obrázku má medaili). Jedná se o seriózního hostile s vysokým hodnocení od uživatelů a tím pádem máte větší jistotu než od čerstvě registrovaného hostitele. U těch nových nemáte takovou jistotu, co vás bude čekat, ale také můžete mít štěstí a zároveň pořídit ubytování levně.

Po výběru objektu napíšete zprávu majiteli s krátkým představením (účel cesty atd.). Hostitelé koukají i na profily hostů, proto si ho pečlivě vyplňte včetně profilové fotografie. V případě dostupného termínu provedete rezervaci pomocí platební karty nebo PayPal. Peníze se zablokují v “notářské úschovně” a až po skončení pobytu získá hostitel peníze.

Tím pádem máte garanci ubytování v podobě zástavy peněz a jeho následným vrácením nebo získání slevy při menších nedostatcích. Nezapomeňte na konci ubytování koupit malý dárek hostiteli v podobě domácí lihoviny. Může vám to potom vrátit na hodnocení hosta, které můžete využít při smlouvání.

Smlouvání o ceně, kredity a další spousta výhod na AirBnB

Na Airbnb můžete jistým způsobem i smlouvat cenu za ubytování. Vyberte si ubytování, které se vám líbí, ale nejděte hned na rezervaci, ale napište hostiteli zprávu. Zašlete srozumitelnou a přátelskou poptávku, kde si řeknete o slevu. Větší šance máte při pobytu delší, jak jeden týden. Pomůže také rychlá komunikace, pevně dané datum příjezdu a odjezdu a pozitivní reference o vás. Nezapomeňte na slušné jednání a zmínku o tom, proč chcete navštívit místní zemi.

Další výhoda je v podobě kreditů. Kredity získáváte za pozvání svých kamarádů. Stačí posílat svým nejbližším pozvánku a získat za každého nového hostitel 330 Kč. Tuhle super nabídku najdete ve svém nastavení účtu.

Jako u hotelů i na AirBnB můžete narazit na Last Minute nabídky (označené ikonou blesku). Nezapomeňte AirBnB je celosvětový, tak zbytečně nečekejte a rezervujte!

Nevýhody AirBnB

Velkým nedostatkem je typický střet nabídky a poptávky ve velkých městech a turistických destinacích. V hlavní sezóně na jaře až podzim je třeba v New York velký problém sehnat ubytování. Sami si můžete zkusit, jaký je to problém. V tomhle případě sázejte na rezervaci s velkým předstihem.

AirBnB je většinou levnější, ale v turistických oblastech u moře v sezóně může být dražší než hotely přes last-minute, protože cestovka získává množstevní slevy.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.