Tipy, kam vzít rodinu na zahraniční lyžovačku

Lyžování

Opět je tu období, které těší každého milovníka lyžování a či sjíždění na prknech. Lyžařská sezona totiž již zažívá svůj start, a my se tedy dnes podíváme na pár tipů, které jsou ideální, pokud chcete vzít svou rodinu na lyžování do blízkého zahraničí. Pojďme tedy na ně!

Ledovec Hintertux

Jedná se o ledovec v oblasti poblíž Zillertalu. Střediska zde fungují po celý rok, tedy i v létě. A že jde o opravdu dobrou oblast pro lyžaře dokládá i fakt, že dva odborné weby, které se kvalitou středisek zabývají, nazvaly Hintertux nejlepším ledovcovým střediskem na světě. Pod horou Sommerberg se nachází atraktivní funpark, který je vhodný i pro začátečníky. Děti pak může ještě zabavit freeride. Na ten vám místní obchodníci půjčí kompletní výbavu.

Hintertux

Hintertux: Foto Pixabay

Dachstein West

Další ideální destinací pro rodinu je rakouský Dachtein West. Naleznete zde 51 km sjezdovek. Oblast se nachází pod vrcholem hory Hoher Dachtein, která je vysoká 3004 m n. m. Pokud si myslíte, že délka tratí není nijak veliká, určitě využijete zdejší skipas, který platí na dalších sedm oblastí. Ve výsledku tedy můžete navštívit na jeden skipas 160 km sjezdovek. A to už není málo! Mezi nabízenými lokacemi jsou jak nenáročné sjezdovky pro začátečníky, tak množství funparků a náročnějších tratí. V místních hotelech pak můžete využít například dětské kino, skákací hrady nebo minizoo či wellness.

Dachstein

Dachstein: Foto Pixabay

Gasteintal

Poslední oblastí, kterou jsme si pro vás přichystali je údolí Gasteintalu. Členitý terén opět zaručuje, že zde najdete, jak náročné, tak lehké tratě pro začátečníky. Pro rodinu tedy ideál. Údolí se skládá ze čtyř středisek, které jsou navzájem propojené. Většina zdejších sjezdovek má označení červené barvy, najdete zde ale i další úrovně včetně té černé. Celkem pak můžete jezdit po asi 215 km dlouhých tratích. Pokud si chcete odpočinout od klasického lyžování, je zde opět i snowpark Angertal.

Zdroj info: austria.info

Náhledové foto: Pixabay