Tipy na krásné procházky českou krajinou i během zimního období

Kam vyrazit na výlet, když teploty jsou pod bodem mrazu a krajinu zdobí sníh? Rozhodně nejde o výmluvu, proč se na to vykašlat a zůstat doma. Spíše naopak. Během zimních měsíců totiž zastihnete některé scenérie v neopakovatelné atmosféře. Podívejte se na výběr několika zajímavých výletů, které jsou ideální i pro zimní cestování.

Vyhlídka Králův stolec

Když vyrazíte z Gránického údolí a půjdete směrem na Andělský mlýn, nemůžete minout tuto jedinečnou vyhlídku. Najdete zde krásný altánek, který odhaluje podhled na nádherné údolí, kterým protéká řeka Dyje. Cesta by měla být bez problémů schůdná i během zasněžených dnů. Pokud e však sněhu opravdu hodně, jistě se mohou hodit například speciální boty určené na chůzi v kluzkém terénu. Zabráníte tak nechtěnému uklouznutí, které by mohlo skončit úrazem.

Hradišťský vrch

Tuto nádhernou vyhlídku najdete v jihu České republiky. Konkrétně se nachází v Novohradských horách a jde o speciální rozhlednu. Ta má znázorňovat symbol pentagramu, jako odkaz na místní historické osídlení kelty. Cesta k rozhledně je snadno dostupná i během zimy a pokud půjdete nahoru, uvidíte nádherný pohled na zasněženou krajinu. Jakmile si výlet zopakujete i v létě, bude výsledný pohled naprosto jiný.

Foto: Lukáš Neklan, převzato z krnap.cz

Ledopád v Labském dolu

Během zimních mrazů se sice musíte na cestu pořádně obléct a zvolit kvalitní oblečení v několika vrstvách. Když to však vydržíte, bude vám odměnou za trochu štiplavého mrazu nádherná podívaná. Pokud si chcete prohlédnout unikátní ledopád, navštivte vyhlídku u Labské boudy. Jde o značenou a většinou dobře schůdnou trasu. Zároveň jde o nápad na dovolenou i pro všechny, které láká spíše více adrenalinu. Po ledopádu je totiž možné legálně lézt. Jen si dejte pozor, ať se vybavíte správnými pomůckami.

Náhledové foto: Pixabay