Tradice Vánoc na zámku Loučeň překvapí i ty, kteří si myslí, že o tomto svátku ví už absolutně vše

Zajímá vás, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku, a kde najdeme její původ? Nebo chcete vědět, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě? Pak zamiřte na zámek Loučeň, kde vás bude celým adventem provázet unikátní výstava.

Zámek Loučeň bude Příběh vánočního stromečku vyprávět od 17.listopadu do 17. ledna. Návštěvníci budu mít příležitost vžít se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry ve svátečně vyzdobených prostorách zámecké expozice.

Na co se můžete těšit

20 vánočních stromečků bude ctít různé tradice výzdoby. K vidění tak bude například stromeček sklářský, který vzniká ve spolupráci s Crystal Valley nebo stromeček jablíčkový či přírodní. Nejimpozantnější strom celé výstavy, který je tradičně zasvěcen aktuálnímu společenskému tématu, bude opět v zámecké knihovně sahat špičkou až po strop po vzoru stromečku z Oválné pracovny Bílého domu.

Foto: Protext

A na co se můžete těšit? V předchozích letech se jednalo o stromeček sametový k příležitosti výročí Sametové revoluce či stromeček prezidentský k výročí 100 let od vzniku Československé republiky. Letos bude nejimpozantnějším stromem na Loučni stromeček olympijský.

Poznávání Vánoce všemi smysly

Během prohlídky zámku se návštěvníci také dozvědí, jak se slaví Vánoce v okolních zemích, a unikátní mapa dárkonošů. V předešlých letech si mohli pochutnat na slovanském pečivu Kračún či řeckém chlebu Christopsomo, stejně tak letos je připraveno speciální pečivo, které se tradičně podává v zahraničí.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.novinky.cz/bydleni/zahrada/clanek/historie-vanocniho-stromku-puvodne-odhanel-duchy-40054271, Zahájení Příběhu vánočního stromečku na Zámku Loučeň | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.