Tři nejkrásnější nádraží Evropy: Kochejte se sami

nádraží

Ta nejkrásnější vlaková nádraží vám místy vyrazí až dech. Jedná se o oslnivá a fascinující místa, která ohromí snad každého, kdo dorazí na místo. Nádraží nejsou jen výchozí místa pro výlety, ale samy o sobě se mohou stál cílem cestovatelů a turistů toužících po zážitcích z návštěvy zajímavých míst. Pojem nejkrásnější nádraží je samozřejmě značně obecný a subjektivní. V tuto chvíli proto vynechme světoznámé stanice v New Yorku nebo Mumbai a soustřeďme se na jedinečná evropská nádraží. Navštívit je můžete třeba ještě letos o prázdninách.

Sao Bento, Portugalsko

Jedním z nejkrásnějších nádraží je Sao Bento v Portugalsku. Nádraží je postaveno z bývalého kláštera a je zdobeno nespočetným množstvím (ve skutečnosti je spočítat lze, je jich na 20 tisíc) modrobílých glazovaných dlaždic ve kterých se odráží paprsky slunečního světla. Dlaždice tvoří doslova umělecké dílo v rozsáhlém interiéru.

St. Pancras, Velká Británie

Rozsáhlý interiér je charakteristické i pro známé londýnské nádraží St. Pancras. Jeho hlavní střešní oblouk dosahuje rozpětí až 70 metrů a klene se nad vámi ve výšce mnoha metrů. Zajímavé je, že klenutý oblouk s velkým rozpětím stojí bez podpory sloupů i podpěrných pilířů. Inspirativní nádraží patří nejfrekventovanější dopravní uzly ve Velké Británii, které využívají nejen v době prázdnin místní obyvatelé i lidé z celého světa.

st pancras

Foto: Pixabay

Atocha, Španělsko

Naopak oázu klidu připomíná madridské nádraží Atocha, kde vám dokonce může spadnout banán na nos. Minimálně zpočátku si zde budete připadat zvláštně a vůbec ne jako na nádraží. Nádraží je totiž velkou zahradou a světem uchvacujících barevných květů a exotických stromů. Čekání na váš spoj se stane zážitkem s nádechem exotiky.

Tropická zahrada, která vás nabije energií, a i káva zde chutná úplně jinak pod listy kávovníků. Tóny vůní kávovníků spolu s listy kaučukovníků vás zavedou do ráje tropické zahrady. Jen v tomto prostředí nezapomeňte na váš vlakový spoj.

Atocha

Foto: Pixabay

Zdroje informací: https://www.topzine.cz/71-nejkrasnejsich-nadrazi-sveta

https://www.dumazahrada.cz/clanek/7-nejkrasnejsich-vlakovych-nadrazi-sveta-20211108.html

Náhledové foto: Pixabay