01_Tropea

Tropea – turistické centrum Kalábrie

Jihoitalská Kalábrie si na nezájem turistů nemůže stěžovat, místa jako Capo Vaticano či Parghelia jsou od června do října plná návštěvníků z celého světa. Tím pravým centrem a tepajícím srdcem regionu – alespoň z pohledu turistického ruchu – je ale město Tropea. Ta svým návštěvníkům nabízí jak bílé písečné pláže, tak bohatý noční život i neotřelou architekturu a řadu starobylých památek.

Starobylá historie

Šestitisícová, na skále vystavěná Tropea leží na pobřeží Tyrhénského moře a za pěkného počasí lze z jejích vyšších poloh dohlédnout až na Stromboli (a pokud by to někomu nestačilo, může se ke známé sopce vydat na palubě některé z výletních lodí, které z přístavu v Tropee vyplouvají).

Historie města sahá až do starověku a v okolí se stále nachází některé památky na starý Řím či starověké Řecko. Při procházce městem však narazíte spíše na středověké kostely či stavby z období 16. – 19. století. Nejvýznamější pamětihodností je kostel Santuario di Santa Maria dell’Isola vypínající se na osamělé skále nad hlavní městskou pláží. Památky na dlouhou historii města však nejsou tím jediným, co zde stojí za vidění.

02_Tropea

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Žhavá současnost

Vyhledávané jsou samozřejmě místní písčité pláže, které jsou díky pozvolnému vstupu do moře vyhledávané i ze strany rodin s dětmi, byť ty mohou občas odradit větší vlny. Pláž v Tropee se často umisťuje mezi nejkrásnějšími evropskými plážemi a zásluhu na tom má kromě čisté vody a bílého písku především nádherné panorama města na skále (některé prvky jsou do skály přímop vytesané), které je při pohledu z moře opravdovým zážitkem.

Přímo ve městě je potom nesčetné množství restaurací, barů, kaváren a cukráren. V nich se lze najíst, občerstvit se, anebo prožít bláznivý večer ve společnosti přátel. Noční život je nedílnou součástí atmosféry města a pokud preferujete klidnější dovolenou, je třeba vybírat ubytování mimo centrum.

Ve městě se v průběhu roku koná i mnoho různých festivalů a slavností. Stejně tak může být Tropea dobrým výchozím bodem pro lodní výlety ke zmíněné sopce Stromboli či k Liparským ostrovům.

Turisté cestující do Tropey přistávají většinou na letišti Lamezia Terme a následně je čeká asi šedesátikilometrová cesta autem či autobusem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *