U nás neslýchané, v Ottawě zcela běžné

ottawa

Některé zvyky ze sousedních zemí by u nás byly aplikovatelné pravděpodobně jen stěží. Umíte si například představit, že by Praha každou neděli uzavřela své centrum všem automobilům a dalším motorovým vozidlům? Pokud ne zamiřte do Ottawy. Metropole Kanady totiž přesně tohle provádí týden co týden.

Ottawa je vůbec milovníkům pěšího objevování nakloněna po všech stránkách. Stačí si jen povšimnout velkého množství zeleně a parků. Obojí se podílí na velmi přívětivé atmosféře města, které si tak můžete po všech stránkách opravdu užít.

Metropole bez mrakodrapů

Zatímco Praha se o své charakteristické panorama musí každou chvíli „přetahovat“ s developerskými projekty, v Ottawě mají jasno už dávno. Žádné výškové budovy tu zkrátka nechtějí. Není proto divu, že vás při návštěvě dokáže uchvátit i „pouhých“ 92 metrů věže Peace Tower, která patří do komplexu Parliament Hill. Ten vás potěší výlučně novogotickými a viktoriánskými budovami.

ottawa

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vůbec v celém města je k vidění zejména novoklasicismus a novogotika. Chcete příklad? Navštivte ottawskou baziliku Notre Dame. I když se té pařížské tak úplně nevyrovná, přesto jde o působivý pohled. Tyčí se uprostřed zeleně, což je koneckonců pro Ottawu typické.

V létě parníkem a v zimě na bruslích

Tím však seznam zajímavostí nekončí. Asi nikoho nepřekvapí, že během teplých měsíců patří mezi hlavní lákadla Ottawy projížďka na loďce, která vám umožní poznat město i z jiného úhlu. Ovšem v zimě se tatáž řeka mění v nejdelší bruslařskou dráhu na světě, na což samozřejmě pamatuje i zápis v Guinessově knize rekordů.

Ottawa tak nabízí zajímavý program opravdu po celý rok. Takže pokud máte chuť vypravit se do míst, kde to chodí „tak trochu jinak,“ určitě si ji do svého itineráře přidejte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.