Plzeň

Plzeň, to není jen město kolem pivovaru

Když se řekne Plzeň, většině lidí se pravděpodobně vybaví světoznámá značka místního piva, tedy alespoň té mužské části. Někteří si vzpomenou i na místní fotbalový tým. Málokdo si uvědomuje, že Plzeň není jen město postavené kolem pivovaru (a nedalekého fotbalového stadionu).

Češi se, zvláště nyní, v době covidové, vrhli na poznávání krás zemích českých, moravských a samozřejmě i slezských. Plzeň může být velmi zajímavým cílem těchto prázdninových výletních tras.

Kam v Plzni za zábavou i poučením?

Víte například, že v Plzni leží druhá největší zoologická zahrada? Je propojena se zahradou botanickou a také zejména pro děti atraktivním Dinoparkem. Plzeňská ZOO má přitom ještě jedno, méně známé místo, kam můžete zamířit. Nenajdete jej v areálu zahrady, ale v centru města. Specializuje se na akvarijní a terarijní zvířata.

Pokud vás nebaví živá fauna a flóra, jste však fascinováni spíše technikou a vědou, pak je skvělým cílem zdejší Techmania. V přehledně členěných expozicích zde nejenom vaše děti najdou zábavu na hodiny a hodiny.

Plzeň

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro menší i větší je určeno království nafukovaček a gumových skákacích atrakcí Hopsina. Najdete ji trochu ukrytou nad marketem Lidl hned vedle mohutné policejní stanice na břehu řeky Radbuzy. Mimo jiné, milujete-li osvěžení ve formě posezení u vodní hladiny, i v tomto vám má Plzeň mnohé co nabídnout.

Vodní Plzeň

Ať už to jsou restaurace u sadů v historickém centru města, nebo zákoutí kolem romantické Mlýnské strouhy, vyhledávané nejen zamilovanými páry, ale i celými rodinami. V létě je vyhledávaným místem plovárna Hradiště či ostrůvek v Božkově (ano v tom Božkově, po němž nese své jméno známý rum). A vůbec, věděli jste, že Plzní protékají hned čtyři řeky – vedle zmiňované Radbuzy také Mže, Úhlava a Úslava?

Plzeňáci vůbec vodu milují. Nakonec i bydlení v blízkosti vody je jedno z nejvyhlášenějších, jak potvrzují regionální realitní servery a jejich nabídka bydlení v Plzni. Ať už v lokalitě Lochotín, s dobrou dopravní dostupností do centra města a samozřejmě rybníkem s parkem a plaveckým bazénem, marné nejsou ale ani Slovany, Doubravka či Lobzy. Zdejší jezírka, jež slouží jako protipovodňová opatření v blízkosti Úslavy nedaleko Rolnického náměstí, se rázem změnily v oblíbené rekreační zóny. Koupat se lze sice jen v jednom z nich, ostatní jsou spíše na okrasu a pro žáby a další obojživelníky, ale i tak to jsou kouzelná místa na pohled a pro některé i na poslech.

Klidnější místa pak najdete třeba v meditačních parcích a zahradách v plzeňské městské části Doudlevce. Meditační zahrada, která byla původně ovocným sadem, připomínající oběti politických režimů je skvělé místo pro rozjímání a hluboké rozhovory s přáteli. No a když jsme u těch vzpomínek, nesmíme vynechat muzeum Patton Memmorial Pilsen věnované osvobození Plzně a vůbec jihozápadních Čech americkou armádou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *