Udělejte si výlet po Česku: Tam kudy šly i nohy filmařovy

Český Krumlov,

U nádherného a přízračného pramene, na hradě, ve zřícenině a v jeskyni. Byly zde natáčeny příběhy, filmy, seriály nebo soutěžní pořady. Proč si neudělat výlet tam, kudy se i filmaři vydali?

Romantické hrady, strohé a melancholické zříceniny, podivné části hradů nebo jeskyně. Všude potkáte filmové týmy. Můžete se podívat, kde se odehrával váš nejoblíbenější příběh, nebo jste viděli ve filmu krásné místo a chtěli zjistit, jak vypadá ve skutečnosti? Není nic jednoduššího než si tam vyjet na výlet. Koneckonců většina hradů a zámků je otevřena od 25. května – ale i přesto je lepší se podívat na internetové stránky.

Navštivte Český Krumlov, dokonalé místo z Anděla Páně

Český Krumlov je přesycen nádhernými památkami. Mimo hlavní sezónu se zde projdete a uděláte fotky bez velkých tlačenic a nervů. Ale do Krumlova, se nejezdí jen za určitými památkami, ale i kvůli tomu, abyste si prošli celé město. A určitě si projděte schody v Kostelní ulici nebo se projdete Latránem, kde si můžete připomenout scény z filmu Anděl Páně.

Českokrumlovské bulváry v ní sehrály významnou roli – spolu s hradem Ledeč nad Sázavou. Malebná a velmi příjemná zákoutí jste mohli vidět i v pohádce Z pekla štěstí a zámek si střihl menší roli v rámci filmu Jen ho nechte, ať se bojí.

Malé Lurdy a Policie Modrava

Nadpřirozené uzdravování? Tomu se můžete věnovat v Lurdech, ale přišlo se na to, že tento koníček můžete rozvíjet i v Hauswaldské kapli. Najdete ji necelé dva kilometry od Srní což je oblast kolem Modravy, kterou již jistě důvěrně znáte ze seriálu Policie Modrava.

Nachází se zde tajemný pramen, který postavy v jedné ze scén navštíví, aby si řekli o přání. Na toto kouzelné místo se vydávali cestovatelé z celé Evropy a z kronik byste objevili líčení mnoha zázraků, které se zde udály.

Pernštejn je plný nejen princezen

Foto: Pixabay

Na gotickém hradě Pernštejně se usídlili všemožní filmaři. Objevil se ve více než padesáti filmech a pohádkách jako je – Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Jak se budí princezny, Sedmero krkavců nebo Byl jednou jeden král. Kromě toho se ale objevil i v rámci upírského filmu Van Helsing s Hughem Jackmanem nebo ve filmu Bathory a tak dále.

Grabštejn

Z věže hradu Grabštejn je úžasný výhled na trojmezí České republiky, Německa a Polska. Tato hraběcí tvrz stojí na svahu nad obcí Chotyně nedaleko Hrádku nad Nisou. Prvotní zmínka o něm pochází z roku 1286. Prohlédněte si renesanční exteriéry nebo prostředí hradních sklepů. Konají se zde společenské akce, jarmarky nebo svatby. Hrad se dostal do popředí zájmu producentů filmů a kapli lze vidět především ve filmu Čert ví proč.

Lemberk

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Na místě středověkého hradu stojí raně barokní zámek Lemberk. Uvidíte zámeckou kapli Seslání Ducha svatého, chodbu s renesančním kazetovým stropem, rytířskou chodbu s floridskou štukovou výbavou a další. Lemberk účinkoval v řadě českých i zahraničních filmů – Tajemství staré bambitky, Císařův pekař – Pekařův císař, televizní soutěž Poklad Anežky České nebo Poutní místa.

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně mají své místo v Českém krasu. Objevíte je několik kilometrů od Berouna, poblíž Karlštejna nebo Křivoklátu. Přístupné jsou od roku 1959, přestože se v nich úřadovalo mnohem dříve. Z celé délky je otevřená trať dlouhá 620 metrů a její návštěva trvá téměř hodinu. Prostředí jeskyně je pro filmaře přitažlivé, jak dokazují příběhy Jezerní Královna, O pokladech a v současnosti nejnovější Kouzelník Žito.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestovinky.cz

Náhledové foto: Pixabay