Amazonští indiáni

Uhlík jako problém? Amazon hodlá od základu přetvořit brazilské pralesy

Emise oxidu uhličitého jsou pro zahřívání naší planety velkým problémem. A právě proto přicházejí na řadu stále další inovativní řešení tohoto problému, z nichž většina má život doslova jepičí. Tentokrát to však vypadá, že se opravdu povedlo uhodit hřebíček na hlavičku.

A za celým řešením nestojí nikdo jiný než známá společnost Amazon, která oznámila investici do přírodních řešení odstraňování uhlíku v Brazílii, a to díky spolupráci s organizací The Nature Conservancy.

Jak budou vypadat brazilské pralesy v podání Amazonu

Celý projekt bude zahájen v amazonském deštném pralese. Zaměří se na obnovu lesů a také na regenerativní agrolesnictví, jedním dechem ovšem bude podporovat také udržitelný hospodářský rozvoj. Amazon chce do roku 2050 odstranit prostřednictvím tohoto projektu až 10 milionů tun emisí oxidu uhličitého. Neumíte si to představit? Pak vám prozradíme, že to odpovídá ročnímu objemu emisí ze 2 milionů automobilů.

Ale ve hře není jen ekologie, samotný projekt má i další přesah. Vytvoří mimo jiné i udržitelnější zdroj příjmů pro tisíce zemědělců, žijících ve známém brazilském amazonském státě Pará. Ale ve hře nebude jen spokojenost lidí. Projekt rovněž obnoví původní deštné pralesy a jedním dechem bude také bojovat proti nežádoucí změně klimatu. A to tím nejjednodušším způsobem – přirozeným zachycováním a ukládáním uhlíku.

Amazonka

Foto: Pixabay

Cíle jsou opravdu vysoké

„Obnova světových lesů je jedním z nejvýznamnějších opatření, která můžeme v současnosti podniknout v boji proti změně klimatu, a aby byla úspěšná, bude vyžadovat inovativní řešení,“ uvedla Kara Hurstová, viceprezidentka pro celosvětovou udržitelnost společnosti Amazon. „Jsme hrdí na to, že můžeme ve spolupráci s organizací The Nature Conservancy zahájit projekt Agroforestry and Restoration Accelerator, který podporuje řešení, jež upřednostňují vysokou ekologickou integritu a mají pozitivní přínos pro kvalitu života. Společnost Amazon se těší, že svou vášní pro inovace a finanční podporou přispěje ke zlepšení životních podmínek místních komunit v Brazílii a zároveň pomůže chránit planetu pro budoucí generace.“ A my můžeme jen doufat, že se celý projekt opravdu vydaří.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37239

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

  1. Miki Odpovědět

    Vše kolem Co2 je habaďůra a velice výnosný podovod na lidstvo, obsah, objem Co2 nemají lidé šanci ovlivnit a ani jej příliš nenavyšují, změna klimatu je zcela přirozený proces opakující se pravidelně po stovkách až tisících letech a mocní to moc dobře vědí a lžou nám…..Globalistům jde ve skutečnosti JEN A POUZE o totální ovládnutí lidstva a k tomu potřebují zejména zásadně omezit svobodu pohybu lidí..zatímco dnes si můžete ve sklepě schovat klidně hromadu sudů benzínu, tak v čase elektromibilů automobil na baterky ani nenastartujete či vám Velký bratr nedovolí zapnout nabíječku, poklud se mu nějak znelíbíte, popřípadě kdybyste mu chtěli někam ujet, tak máte velice omezený dojezd a po vybití můžete nechat auto shnít v polích a dostanou vás…aby měli všechny každou vteřinou pod kontrolou…a dokonce lidi dálkově ovládat /k tomu slouží „vakcíny“/ o tohle zde jde a o nic jiného..o nastolení globální fašistické kontrolní a ovládací tyranie..!!!

  2. František Balco Odpovědět

    No konečně někdo napraví co Bůh evidentně pokálel. Jak to ta Země mohla vydržet. Díky těžaři, že jste ji ulevili!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *