Monako: pohádkový ráj hráčů a zbohatlíků

Monako

Monacké knížectví patří mezi nejmenší státy světa. Sousedí pouze s Francií, konkrétně s oblastí Francouzské riviéry. I když je toto území maličké, je nesmírně bohaté. Toho si přicházející návštěvník všimne na první pohled.

Pro zábavu všechno

Tento mini stát má největší příjem na obyvatele ze všech evropských zemí. A jde to vidět. Nepřeberné množství kasin, pohádkových hotelů a opulentních restaurací, to vše na vás v Monaku čeká. Kasiny je proslulá zejména čtvrť Monte Carlo. Až jí budete procházet, možná se vám bude zdát povědomá. Jak by také ne. Natáčelo se tu několik slavných filmů. Třeba dvě bondovky.

Za zmínku stojí také závodní okruh Circuit de Monaco. Každý rok se zde jezdí závody Formule 1 i Velká cena. Tomuto okruhu se někdy posměšně říká nejpomalejší. Ve skutečnosti je však pro jezdce pekelně náročný.

monakoMonako: foto Pixabay

Kus historie a mořský vánek

Monako však není jen o rozhazování peněz. Navštívit tu můžete i historické skvosty. Na skále La Rocher se tyčí knížecí palác, z jehož ochozu je překrásný výhled do okolí. Stojí zde už od 17. století a za tu dobu byl několikrát upraven a rozšířen. Pokud jste někdy sledovali střídání stráží před Buckinghamským palácem v Londýně, podobnou parádu můžete zažít i zde. Každý den těsně před polednem.

Pro milovníky sakrálních památek tu mám také jeden tip, a to katedrálu svatého Mikuláše. Čím je tak zajímavá? Je celá postavená z bílého kamene, což se v Evropě jen tak nevidí. V katedrále se také nachází hrobka knížecí rodiny, ve které odpočívá i milovaná Grace Kelly. Tu mimochodem můžete spatřit i na monackých mincích.

Toužíte-li po oáze klidu, poohlédněte se v Monaku po zahradě Jardin Exotique. Disponuje obrovskou sbírkou různých druhů kaktusů a vzácných rostlin z tropických krajů. Uniknete zde městskému ruchu a jistě se dozvíte spoustu zajímavého.

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/7-mist-ktera-musite-videt-v-monaku-raji-hracu-bohacu

Monako: náhledové foto Pixabay

 

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.