Ukradli mu kolo – kvůli přehlédnuté maličkosti však nedostal od pojišťovny vůbec nic

kolo

V době, kdy je většina možností sportování omezena, se stále více z nás uchyluje k tomu nejjednoduššímu sportu vůbec – jízdě na kole. Mnozí jí dávají přednost dokonce i před během a není tedy divu, že nákupy jízdních kol atakují rekordy.

Ovšem stejně rekordní jsou čísla i v případě jejich krádeží. Za minulý rok tak bylo odcizeno více než 5 100 těchto sportovních pomocníků a celková škoda byla vyčíslena na 108 milionů korun. Koneckonců, není divu – vždyť rada modelů se dá pořídit za desítky tisíc. A vyřešena je jen každá pátá krádež. Ovšem spoléhat se na pojištění se vám nemusí vyplatit. A my víme proč.

Když vám ukradnou kolo, nemusí vám pojišťovna proplatit vůbec nic

Dejme tomu, že patříte k těm zodpovědnějším. Povedlo se vám snížit si platbu pojistného tím, že jste své kolo vybavili oficiálním značením proti krádeži nebo třeba šikovným GPS modulem. Ovšem pokud dojde na lámaní chleba, můžete stejně odejít s prázdnou.

Kolo

Zdroj obrázku: Pixabay

Ve smlouvě s pojišťovnami se totiž ukrývá řada nepříjemných kliček. Nejčastěji jde o případy, kdy je kolo zahrnuto do pojištění domácnosti. V takovém případě se totiž obvykle počítá s tím, že ho necháte na místě, do něhož můžete jen a pouze vy (případně pověřené osoby) – obvykle tedy v předsíni, v nějakém vnitřním kumbálu apod. Pojištění se tedy nevztahuje například na chodbu před bytem, sklepní kóji apod.

Musíte dokázat, že jste se proti krádeži maximálně zajistili

A další potíže bývají i tehdy, kdy vám kolo odcizí třeba na výletě. Je tedy na vás, abyste prokázali, že jste splnili vše potřebné k jeho zajištění. Dobré je proto pořídit si například fotografii bicyklu, řádně zaparkovaného a zabezpečeného. A to i kdybyste šli jen na oběd do blízké hospůdky. Ani bez tohoto důkazu totiž nemusí některé pojišťovny plnit, případně výši plnění značně pokrátí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj: Faei.cz/ukradli-vam-kolo-tipy-jak-si-usnadnit-jednani-s-pojistovnou/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.