Užijte si pohádkové lyžování v rakouských i francouzských Alpách

Lyžování

V současné době existuje spousta lyžařských středisek v rakouských i francouzských Alpách, takže si na své přijdou vskutku všichni lyžaři i snowboardisté. Sjezdovky i pro opravdu náročné sportovce prahnoucí po adrenalinu, dokonalé horské chaty a úžasné scenérie. Přesně tak by se dalo rozsáhlé evropské pohoří charakterizovat. V následujících řádcích vám prozradíme, kam vyrazit za zimním dobrodružstvím.

Pokud vás tedy láká aktivní dovolená za hranicemi České republiky, vyrazte za lyžařskými zážitky do Alp. SMART travel je cestovní kancelář, která má v nabídce zimní pobyty v Alpách, na nichž se nudit rozhodně nebudete.

Lyžování v Rakousku

V první řadě vás zlákají rakouské Alpy s nejvyšším vrcholem Grossglockner. Celoročně můžete lyžovat na ledovcích, přičemž nejvíce známý je jednoznačně ledovec Hintertux nacházející se na konci údolí Tuxertal. Další ledovec, který rozhodně stojí za zmínku, je Stubaital, kde si užijete nejlepší lyžování v květnu. Připraveny jsou pro vás sjezdovky všech úrovní.

LyžováníFoto: Pixabay

Co se týče dalšího lyžování v Rakousku, ještě nesmíme zapomenout na lyžařská střediska. Pokud byste hledali jednu z největších lyžařských oblastí v rakouských Alpách, pak se jedná o Zillertal s celkem 662 km sjezdovek.

Lyžování ve Francii

V případě, že vás láká spíše lyžování ve Francii, máte na výběr také z mnoha lyžařských středisek. Za nejdelší černou sjezdovkou v Evropě se vydejte do lyžařského areálu Alpe d’Huez. Poměrně velkou návštěvnost má středisko Chamonix, kde se můžete těšit na sjezd údolím Vallée Blanche z Aiguille du Midi.

Francie i Rakousko jsou velice oblíbené země, které mají co nabídnout po celý rok. Užijte si pohádkovou zimní dovolenou, ubytujte se v romantické horské chatě a využijte čas na horách naplno.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.