svetcestovatele-cz_hotelmlynkarlstejn_cz_nahledovy

Užijte si romantický výlet na Karlštejn

Patrně nejznámější a nejnavštěvovanější český hrad se nachází v romantickém zalesněném údolí řeky Berounky 30 km jihozápadním směrem od Prahy. Je svědkem slavné historie, neboť jej nechal postavit český král Karel IV. v roce 1348 jednak za účelem ukrytí korunovačních klenotů, a jednak to mělo být letní královské sídlo, kam podle pověstí nesměly ženy.

Karel IV. na hradě pobýval od roku 1355, aby dohlížel na jeho dostavbu a výzdobu interiérů, především hradních kaplí. Pokud si dopřejete výlet na Karlštejn, můžete obdivovat dokonalý gotický sloh, který je výsledkem přestavby v 19. století a řadu vzácných památek v jeho interiéru. Nejlákavější je replika svatováclavské koruny. Hrad je od roku 1918 v majetku České republiky a je přístupný veřejnosti.

Okolí hradu

Nejen samotný hrad, ale i jeho krásné okolí je jako stvořené pro výlety, neboť Karlštejn leží v chráněné krajinné oblasti Český kras. Pro rodiny s dětmi je ideální šestikilometrová trasa vedoucí z parkoviště na hrad a zpět po příjemných vedlejších cestách krásnou přírodou. Na trase je vyhlášená vyhlídka, ze které je hrad vidět jako na dlani.

svetcestovatele-cz_hotelmlynkarlstejn_cz_01

Okolím hradu vede mnoho naučných stezek, na jejichž zastaveních se turisté mohou seznámit s historickými, architektonickými, přírodními a technickými pozoruhodnostmi Karlštejnska.

Z přitažlivých míst národní přírodní rezervace Karlštejn lze doporučit známý zatopený lom Amerika, romantickým dobrodružstvím láká výlet lodí po Berounce z pražského přístavu Kazín až ke Karlštejnu a další zajímavosti.

Ubytování u Karlštejna

Na Karlštejnsku můžete strávit i dovolenou a využít ubytování v hotelu Karlštejn. Základnou pro vás může být Romantický hotel Mlýn, který má bohatou historii. První zprávy o mlýnu na pravém břehu Berounky pocházejí z roku 1263. Od 14. století patřil karlštejnskému panství. Od roku 1990 byl objekt provozován jako hotel a po kompletní přestavbě v roce 2002 se stal vyhledávaným komfortním ubytováním.

svetcestovatele-cz_hotelmlynkarlstejn_cz_02 Na venkovním ostrově jsou pořádány rauty s grilováním podle přání klienta, v suterénu hotelu je k dispozici relaxační centrum s finskou saunou, whirlpoolem a fitness centrem a v areálu hotelu je i malá domácí ZOO.

svetcestovatele-cz_hotelmlynkarlstejn_cz_03 Hosté najdou v hotelu skvělý komfort v různých typech pokojů. Od standardních dvou a třílůžkových až po svatební pokoje s nadstandardním vybavením. K dispozici jsou i pokoje s klimatizací a nově pokoje typu Executive. Všechny pokoje jsou nekuřácké a mají Wi-Fi internetové připojení.Romantický hotel Karlštejn je ideálním útočištěm před každodenním stresem a balzámem pro tělo i duši.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *