svetcestovatele-cz_kentoya_cz_nahledovy

Na elektrickém kole si užijete každý kilometr jízdy!

Léto je sice u konce, ale i příjemné podzimní počasí přímo vybízí k výletům na kole. Pokud se do cykloturistiky musíte nutit, možná by vám prospělo elektrokolo, které v posledních letech zažívá nebývalý boom. Prozradíme vám, co od něj můžete čekat a proč byste si ho měli pořídit!

Co je to elektrokolo?

Už jste o něm slyšeli, ale ještě jste se s ním nesetkali „naživo“, takže netušíte, jak vypadá? Na první pohled jsou elektrická kola stejná jako klasická kola. Jediný rozdíl tkví v přítomnosti elektrického motoru a baterie.

Elektromotor vám bude věrně vypomáhat, a to nejen do kopců, ale i během poklidné jízdy na rovince. Díky tomu si výlet užijete mnohem více než kdy jindy. Ujedete spoustu kilometrů, aniž by vaše klouby příliš trpěly. Ještě pohodlnější svezení nabízí skútr 50 ccm, ale tím se dostáváme do úplně jiné kategorie dopravních prostředků.

svetcestovatele-cz_kentoya_cz_01Elektrokolo Kentoya RSEB-303 s akcelerátorem

Rychlost elektrokola nesmí přesáhnout 25 km/h. V praxi to však neznamená, že se s ním nemůžete pohybovat rychleji. Pokud vám to fyzička a podmínky dovolí, s přehledem to z kopce „spustíte“ třeba na šedesátku. Motor se však automaticky odpojí po překročení maximální povolené rychlosti.

TIP: Jedete na výlet s koly, podívejte se na příslušenství na auta, které vám ulehčí práci a také pomohou při cestování.

Moderní elektrokola mají co nabídnout

Máte snad strach z „neohrabanosti“? Moderní elektrická kola – bavíme-li se o modelech v cenové relaci od 10 tis. Kč –  jsou mnohem lehčí než v minulosti. O pohon se stará kompaktní a přitom výkonnější pohonná jednotka s vysokokapacitní baterií. Na jedno nabití (trvá cca 4 – 6 hodin) urazíte až 100 km, což je dostatečná vzdálenosti i pro delší výlety. V praxi logicky záleží na typu terénu, zátěži, hmotnosti jezdce a dalších aspektech.

svetcestovatele-cz_kentoya_cz_02Elektrokolo Kentoya RSEB-511 center drive

Elektrokolo si může dovolit každý, třeba na splátky bez navýšení

Máte chuť šlápnout do pedálů a vyrazit vstříc novým zážitkům? Nemáte-li na pořízení elektrokola dostatek finančních prostředků, poohlédněte se po něm na www.kentoya.cz. Tradiční výrobce Kentoya nabízí elektrokola i na splátky bez navýšení.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *