Dovolená

V létě se nejspíše dostaneme tam, kam dojedeme autem

Už se těšíte na léto, horké dny, koupání a hlavně dovolenou? Aby ne, nicméně letos to zřejmě bude všechno poněkud jinak. Koronavirová pandemie sice pomalu slábne, nicméně s bezstarostným cestováním počítat jen tak nemůžeme. Bohužel. Nejspíše bude nezbytné přeplánovat dovolenou někam do tuzemska. Stačí najít ty správné cíle. Přesto ale svitla naděje, že se bude cestovat i do zahraničí. Nejčastěji půjde o země, jež jsou v dojezdové vzdálenosti. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová hovoří o intenzivním jednání s různými evropskými státy.

Ochrana zdraví jako priorita

Tradičně se jedná na úrovni ministrů cestovního ruchu Evropské unie. Dochází k bilaterálním jednáním hlavně s Chorvatskem, které se stává tradičně jedničkou mezi zahraničními destinacemi. Nejdůležitější je pochopitelně ochrana zdraví našich občanů. Uvažuje se o nezbytnosti prokázáním se negativním testem na koronavirus. Tak jako tak by nikdo z našich občanů neměl být uvězněn v cizí zemi jen kvůli tomu, že nebudou testovací sady na přítomnost koronaviru.

Do kempů se mnohým nechce

Mnozí lidé aktuálně dokonce ruší pobyty v kempech na našem území. Dostálová hovoří právě o tom, že by se lidé měli zaměřit na dovolené v tuzemsku. Vždyť u nás existuje spousta různých atraktivních oblastí. Mnoho lidí se nedokázalo v minulosti dostat ani do Prahy, kde měli v hotelech rezervace cizinci. Nyní se situace mění a ubytovat se lze na mnoha místech.

Vouchery pro podporu cestovního ruchu u nás

Vouchery určené na dovolenou by se měly vydávat v hodnotě 10 000 korun. Tyto rekreační poukazy bude možné využít třeba na ubytování v kempech, v lázeňských domech nebo v hotelech. Firmy budou ony vouchery nabízet svým zaměstnancům jako benefit. Z jedné třetiny poukazy zafinancuje stát.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

4 komentáře

 1. Jaroslav Odpovědět

  Ano chci ven z tehle primulovské republiky alespoň na dva týdny.Vsadím se z plukovníkem že mě nikde nebudou buzerovat tak jako tady.

 2. Jiří Odpovědět

  Pěkný článek, avšak nechápu, proč by měli například turisté vracející se ze Slovinska, nebo východního Rakouska předkládat nějaké testy. Každému, kdo umí číst a najít si oficiální údaje o těchto zemích musí být jasné, že jsou na tom lépe než my v ČR. Například v nádherných rakouských Korutanech (necelých 600 000 obyvatel, Alpy, jezera, hrady, zámky) měli celkem jen 410 nakažených a dnes tam je jen 17 nakažených (https://coronavirus.datenfakten.at/ ). To je oproti většině krajů v ČR doslova ráj. Tam máme vysílat děti na ozdravné pobyty, ne uzavírat hranice. Pokud můj soused pojede na dovolenou do Prahy, na Olomoucko apod., tak se ho po návratu mohu bát. A to nám tuto domácí „virovou“ dovolenou doporučují epidemiologové (a na cestu za virem ještě přidají státní voucher). Pokud soused pojede do Korutan (nebo ještě bezpečnějšího Slovinka či Slovenska), měl bych mu z vděčnosti koupit flašku. Udělal něco pro své, i mé zdraví. Tomu však milovníci zadrátovaných hranic (číst neumí, vyhledat si něco je pro ně nepředstavitelný problém) nerozumí. Nikdo jim neřekl, že virus nezná hranice. Ta čára obsazená policisty mu nic neříká. A nebýt tatíčka Masaryka, možná by jsme dnes do Slovinska, Rakouska, Maďarska a Slovenska do zahraničí nejezdili, byli by jsme tam doma!
  Takže buď dovolená za zdravím v těchto „zahraničních“ regionech, nebo na doporučení epidemiologů a vlády vyjet do promořené Prahy. Pokud rozkaz zní, „promořit za každých podmínek“, pak v létě vyrazme „směr Praha“. Může nám k tomu znít i ten „slavný“ vojenský pochod, dirigentem může být třeba nějaký plukovník.

 3. Miroslav Ulbert Odpovědět

  Ministr Havlíček ten svůj vládní ancabl odborníků otestoval na 1 Schopný člověk nejde do politiky ?!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *