V Levandulovém údolí vyroste nový sad i atrakce pro děti

Oblíbili jste si procházky přírodou víc, než cokoli jiného? Pak máme pro vás skvělou zprávu. V Levandulovém údolí ve středočeské Chodouni totiž vyroste ovocný sad a ještě něco navíc.

Prozatím je na pořadu dne výsadba třešňového a švestkového sadu, na kterou věnovala prostředky nadace TIPSPORT. Těšit se na něj můžete v Levandulovém údolí ve středočeské Chodouni.

Součást většího celku pro přírodu

Celá akce však nevznikla samostatně. V skutečnosti je součástí známé iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž generálním partnerem je práv již zmíněná Nadace Tipsport. A k čemu přispějí vysazené stromy?

  • Mimo jiné ke zklidnění větru,
  • či k zadržování vody v krajině Levandulového údolí.

Jde o důležité místo nejen pro pěstování BIO Levandule Chodouňské, ale potěší i milovníky nádherných procházek a výletů do přírody. Nachází se totiž uprostřed brdských lesů a proslulých místních vápencových moří.

Foto: Protext

Zakladatelka a majitelka Levandulového údolí Helena Neumannová k tomu dodává: „Ráda bych poděkovala Nadaci Tipsport za tento krásný dar. Těším se na společné výsledky spolupráce a také na to, že jsme posunuli číslo vysazených stromů v rámci projektu Sázíme budoucnost o kousek blíž k cíli – tedy k 10 milionům vysazených stromů.“

Cílem je i naučně-vzdělávací park pro děti

Partnerem sázení stromů v Levandulovém údolí je ovšem také spolek Park dětem. Ten si dal za cíl vybudovat zde naučně-vzdělávací park pro děti z celé ČR. Cílem zmíněného projektu Sázíme budoucnost je pak vysazení úctyhodného počtu 10 miliónů stromů, určených do měst i do volné krajiny po celé republice. Vše by mělo být realizováno během 5 let. Výsadba stromů by měla pomoci zchladit česká města a celkově pak podpořit odolnost české krajiny, jež je citlivá na dopady klimatických změn.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: www.protext.cz/zprava.php?id=35970.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.