Vánoční trhy po České republice

Vánoční trhy v ČR

Vůně vína, zpěv koled a zvuk zvonkohry, nádherně osvětlená náměstí s rozzářenými stromy uprostřed… Zvláštní atmosféra Vánoc nikoho nenechá na pochybách, že se blíží nejvýznamnější událost roku. Kam se letos vydat na nejkrásnější vánoční trh?

Praha

V Praze si trhy každoročně nenechá ujít řada hostů z České republiky i ze zahraničí a nestačí se divit. Největší trhy se budou konat na Staroměstském náměstí. Kromě desítek stánků s vánočními pokrmy a nápoji a řemeslnými díly se můžete těšit na bohatý společenský program, představení lidové tvorby, betlém a zoologickou zahradu. Za ochutnání nepochybně stojí i tradiční rybí polévka, kterou pro hosty už několik let vaří skupina nejlepších kuchařů z jídelny Taiko.

Vánoce v Praze
Vánoční trhy v Praze: Foto Hynek Moravec https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Prague_christmas_market_9949a.jpg#/media/File:Prague_christmas_market_9949a.jpg

Pokud tíhnete spíše ke komornější akci, navštivte vánoční výstavu na náměstí Míru v centru Královských Vinohrad. Můžete zde objevit v podstatě vše, co má k Vánocům vztah, od pochoutek přes dekorace až po stromky a kapry. Vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízejí v podstatě teplé a klidné prostředí. Před kostelem Nejsvětějšího srdce Páně bude k dispozici rozumná vánoční nabídka s obohacením, vánoční věnce, kalendáře, zákusky, horké nápoje a zkrátka vše, co by na vánočních trzích nemělo chybět. Večeři si pak budete moci dát v jedné z mnoha vyhlášených vinohradských restaurací.

Brno

Do správné vánoční nálady se dostanete na čtyřech místech. Největší trhy na náměstí Svobody doplní menší na Zelném trhu, Dominikánském a Moravském náměstí. Kromě klasických pochoutek a oblíbeného brněnského turbo-moštu nakoupíte na stáncích ručně vyráběné dobroty, vánoční dekorace a řemeslné práce. Největší a nejhezčí strom bude stát v rámci hlavního trhu na náměstí Svobody. Dominikánské náměstí bude obohaceno o slavný Halouzkův betlém s více než stovkou ručně vyřezávaných dřevěných figurek.

Vánoce v Brně
Vánoční šalina: Foto Ben Skála https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brno-vanocni-salina

Olomouc

Stejně jako v minulosti bude dějištěm trhů Horní a Dolní náměstí ve spojení s tržnicí. Dřevěné stánky nabídnou hojnost jídla, pití, výrobků a dekorací. V případě, že jste milovníkem svařených nápojů, dejte si bezpochyby oblíbený punč nebo svařené víno z prvního norimberského vína v Olomouci.

Ostrava

Tradiční vánoční zóny na Masarykově a Jiráskově náměstí budou nově spojeny s okolím. Vánoční trasa povede z Prokešova náměstí do nákupního centra v Nové Karolině. Nebudou chybět stánky, živý vánoční strom se vrátí na Masarykovo náměstí. Další zvláštností letošního roku bude plocha ledové arény na náměstí Dr. Edvarda Beneše.

Vánoce v Ostravě
Vánoční Ostrava: Foto Petra Štefek https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20071216_Nova_radnice.jpg

České Budějovice

Letošní vánoční trhy se budou konat v ovzduší melodických písní. Uprostřed města bude letos opět ledová aréna, kde se projedete po speciálním okruhu kolem osvětlené fontány se sochou Samsona. Pro děti a ty, kteří rádi tvoří, budou připraveny mikulášské dílny. Více než 90 stánků nabídne hostům četné klasické i speciální dobroty, vánoční zboží a nadílku.

Vánoce v České Budějovice
Vánoční České Budějovice: Foto Anaj7 https://commons.wikimedia.org/wiki/File: Budějovický-strom

Další Vánoční trhy se konají zde:

  • Český Krumlov
  • Karlovy Vary
  • Liberec
  • Litoměřice
  • Plzeň
  • Opava
  • Pardubice

Zdroje info: kudyznudy.cz, travelking.cz

Náhledové foto: Pixabay