Vědecká výstava v Brně zaujme všechny milovníky kávy

Káva

Bez kávy si mnoho z nás nedokáže představit začátek dne. Denně si ji dopřáváme i několikrát, a to v nejrůznějších podobách. Kávu lze, téměř jako vše ostatní, i vědecky zkoumat. A právě tyto vědecké poznatky vám představí právě probíhající výstava v Brně s názvem Coffee, která byla zapůjčena z Německa. Poznejte kávu z různých úhlů pohledu i vy.

Káva má dlouhou historii. Neustále se vyvíjí možnosti její přípravy i zpracování. Jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě si svou vlastní výstavu zkrátka zaslouží. Ta se uskuteční v brněnském vědeckém parku VIDA!, kde je pro návštěvníky připravena propracovaná expozice i doprovodný program. Věřte, že na tomto místě se vážně nudit nebudete a výstavu si doslova vychutnáte do posledního doušku. Pro návštěvníky je výstava Coffee přístupná od 22. listopadu až do 30. června příštího roku, a to samozřejmě s ohledem na koronavirová opatření.

 

KávaFoto: Pikwizard

Cesta od zrnka kávy až po šálek lahodného nápoje

Výstava vás zaujme historií kávy, technologickými procesy i zkoumáním samotné plodiny. Interaktivní části expozice vám zase umožní poznat kávu veškerými smysly. Jak již bylo zmíněno výše, výstava Coffee představí kávu hned z několika úhlů pohledu, a to konkrétně z:

  • kulturního
  • biologického
  • technologického
  • chemického
  • ekonomického

Na ploše zhruba 500 m2 je rozmístěna expozice zahrnující kolem 200 exponátů. Řada z nich je doplněna oblíbenými multimediálními projekcemi. A součástí expozice jsou samozřejmě i interaktivní prvky, které lze nalézt konkrétně na 16 stanovištích. Nabídka je skutečně lákavá, že?

Kávová zrnaFoto: Pixabay

Doprovodný program zahrnuje i akce pro dospělé

Aby toho nebylo málo, připravil si vědecký park VIDA! i doprovodný program pro dospělé návštěvníky. Již 25. listopadu se tak uskuteční akce s názvem VIDA! After Dark: Coffee. Tato akce zaujme bohatým programem provoněným jak jinak než kávou. Těšit se můžete například na přednášku, degustaci či Chytrý kvíz. Vstupenky lze zakoupit on-line i přímo ve vědeckém parku.

 

 

 

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vystava-coffee-v-brnenskem-vida-centru-priblizi-vedu-ukrytou-v-kave/2121629

Zdroj info: https://vida.cz/

 

Náhledové foto: Pikwizard

 

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.