Vídeňské letiště a jeho služby. Proč mu řada lidí dává přednost před Ruzyní?

Letadlo

Vídeňské letiště a jeho služby: Letiště Schwechat ve Vídni je jedno z největších letišť ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých letů. V poslední době zažívá boom nízkonákladových aerolinek nabízejících levné letenky po Evropě. Schwechat je i oblíbeným letištěm pro lety do celého světa, často má zajímavější tarify než letiště v Praze.

Kromě široké nabídky destinací a příjemných cen také neustále pracuje na zvyšování komfortu a služeb a pro svou blízkost je oblíbeným startovacím bodem mnoha Čechů. Pojďme se nyní podívat na některé služby podrobněji.

Zavazadla

Od května si mohou lidé cestující z vídeňského letiště usnadnit přepravu zavazadel. Díky službě společnosti AirPortr, která přepraví zavazadla z domu přímo do konečné destinace včetně odbavení na letišti si ušetříte zbytečné starosti a své kufry si v klidu vyzvednete v cíli.

Letiště dále nabízí překrytí kufru ochranným obalem. K dispozici máte také pomoc portýra, který vám pomůže s těžkými zavazadly.

Bezpečnostní kontrola

Nepříjemné čekání ve frontě na bezpečnostní kontrolu vám zkrátí lístek FastTrack. Díky němu použijete speciálně vyhrazený přednostní pás.

Letadlo

Foto: Pixabay

Zjistí-li bezpečnostní kontrola, že u sebe máte něco, co nesmí na palubu, můžete využít službu úschovny. Pokud se toho nechcete vzdát, pomůže spediční služba, ale jen v případě, že se předmět vejde do obálky A4.

Úschovna

Teplé oblečení (cestujete-li v zimě do teplých krajin) nechte v úschovně na letišti. Zrovna tak vám personál letiště pohlídá různé cennosti, které nechcete nechat doma ani si je brát na dovolenou.

Průvodce

Letiště nabízí prémiovou službu osobního průvodce. Nemáte-li zkušenosti s cestováním či létáním, pomůže zorientovat se, provede vás check-inem, transferem i hraničními kontrolami.

Kočárek

Cestujete-li s dětmi, personál vám nabídne bezplatně zapůjčení kočárku po dobu pobytu na letišti.

Dobré jídlo

Za zmínku stojí i restaurace známých jmen, Wolfganga Pucka a Jamieho Olivera.

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/rady-na-cestu-do-spojenych-arabskych-emiratu/, https://tripmania.cz/272-cizinky-v-dubaji-pravidla-ktera-se-vyplati-dodrzovat-a-cemu-by-se-zeny-mely-urcite-vyhnout.html, https://www.pruvodkynedubaj.cz/stalo-se-v-uae/, https://parkerhill.cz/sae-uae/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.