Vinařství uvnitř Eiffelovy věže jako nová atrakce

Návštěva Eiffelovky je pro všechny turisty, cestující do Paříže, takřka povinností. Dnes si bez ní tuto evropskou metropoli prakticky nedokážeme představit. Což je poněkud úsměvné, uvážíme-li, že původně mělo jít o stavbu dočasnou.

Ovšem nově čeká na všechny milovníky tohoto ocelového monstra úplně nový zážitek – vinařství, umístěné ve druhém patře. Nejde o žádnou atrapu, ale o opravdu fungující vinařství se vším všudy. Žádná vinotéka ani muzeum vína…

Pařížské městské vinařství – Paříž se dočkala po 40 letech

I když je Francie zemí vína, přímo v jejím hlavním městě byla nabídka lokálních vín doposud poměrně chudá. Vždyť vinařství La Winerie Parisienne, které si atraktivní prostory v Eiffelově věži pronajalo, je prvním městským vinařstvím po 40 letech. Mimochodem vzniklo v roce 2015.

Uvnitř můžete ochutnat víno, vzniklé z hroznů vypěstovaných výhradně v regionu, v němž se nachází i Paříž, tedy z regionu Ile-de-France. Téměř na dohled odtud si vinařství La Winerie Parisienne založila i svou vlastní vinici – právě z tohoto důvodu. Podle všeho jde o první komerční vinici za posledních 150 let.

Pařížské víno? Už příští rok

Ano, už teď si můžete přímo v nitru Eiffelovy věže pochutnat na sklence dobrého bílého nebo červeného. Ovšem víno, připravené přímo v jejích útrobách, bude k mání nejdříve příští rok. Teprve letos totiž dozrály hrozny pro plánovaný první ročník. A na co se můžete těšit? Na lahodný Merlot v množství asi 3 000 lahví. Máte-li tedy návštěvu Paříže naplánovanou na příští rok, určitě si tuhle nevšední zastávku zapište do itineráře.

Podobná příležitost se vám hned tak nenaskytne. Potěší vás i otevírací doba vinařství. Vstoupit dovnitř můžete každý den mezi devátou hodinou ranní a jedenáctou hodinou večerní. Jeho brány se vám otevřou hned vedle restaurace La Bulle Parisienne.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.