Výběry z bankomatů v zahraničí? Víme, které české banky to umí zdarma

K cestování po světe tato činnost neodmyslitelně patří. Jen málokdy se chceme zásobit nezbytnou hotovostí už na letišti a ne všude lze bez obav platit kartou. Jaké banky se tedy hodí jako váš ideální cestovní partner ,a které si naopak naúčtují nehorázné poplatky?

Banky, které nabízejí výběry zdarma bez dalších kliček

Nechcete si zakládat speciální účet pro cesty do zahraničí, takže hledáte takové banky, které vám tuto službu poskytnou již v základu? U nás existují hned dvě, což je rozhodně dobrá zpráva:

  • mBank
  • UniCredit Bank
  • Expobank CZ

U mBank vám bude stačit, pokud si založíte osobní účet, k němuž se automaticky váže platební mKarta Svět. Ta vám umožní výběry zdarma kdykoli a kdekoli. Má to ovšem jednu malinkou podmínku – musíte vybrat více než 1 500 Kč. Menší částky však stejně vybíráme zřídka, takže vlastně o nic nejde.

A co UniCredit Bank? Tak u ní si běžný účet neklade podmínky dokonce vůbec žádné. Stačí přijít s kartou k nejbližšímu bankomatu, vybrat potřebnou částku a nezaplatit opravdu vůbec nic.

Výběry z bankomatů i v zahraničí nabízí zdarma také Expobank CZ pro klienty s běžným účtem NEO, a to bez dalších podmínek. Vedení účtu NEO je zdarma bez podmínek.

Výběry zdarma při splnění jednoduchých podmínek

Do této skupiny rozhodně patří Fio banka a Equa Bank. Fio banka po vás opět nebude chtít nic, jen zřízení běžného účtu. Ovšem zdarma máte jen jeden výběr v zahraničí měsíčně. U Equa Bank zaplatíte u běžného účtu za každý výběr symbolických 9 Kč, výběry zdarma jsou pak u účtu s kartou Premium Plus, za jejíž provoz se však platí 129 Kč měsíčně.

Výběry zdarma s velký ALE

A kam se ještě dá s přimhouřením očí za výběrem zdarma v zahraničí zamířit?

Air bank

Je nutné si u běžného účtu sjednat tzv. Velký tarif, za který zaplatíte 100 Kč měsíčně.

ČSOB

Výběr zdarma se váže pouze k bankovnímu účtu Premium konto.

Komerční banka

Výběry zdarma jsou pouze u produktů Můj účet Gold a Top nabídka.

Moneta Money Bank

Musíte vlastnit běžný účet Tom nebo Konto Genius Gold.

Raiffeisenbank

Je nutné sjednat eKonto Komplet a pro výběr hotovosti využívat debetní kartu.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.