Virtuální svět se blíží – zjistěte, co je to vlastně metaverse

Přiznejme si, že ještě donedávna o tomto pojmu téměř nikdo nic netušil. Tedy přesně řečeno do doby, než se Mark Zuckerberg rozhodl změnit název společnosti vlastnící Facebook právě na Meta a vysvětlil, že metaverse je budoucnost.

Ale pojďme si to shrnout. Metaverse je místo, kde se lidé budou moci setkávat, pracovat, studovat, hrát hry, nakupovat zboží a služby, aniž by kvůli tomu museli opustit svůj domov. Nepřipomíná vám to nějaké sci-fi? Ale přesně tak to je.

Jak se dostat do metaverse

K tomu všemu využívá metaverse pokročilou virtuální realitu. Ta má lidem a firmám (přesněji řečeno jejich avatarům) poskytnout ideální a bezpečné prostředí pro navazování a udržování kontaktů, ale také pro zábavu a sdílení obsahu nejrůznějšího obsahu nebo pro týmovou práci. Poskytne jim však také další zajímavé příležitosti, například k nakupování, obchodování a investování.

Odborníci poukazují na to, že metaverse je dnes prakticky neregulovaná oblast. Pro trochu znalé bychom ji mohli přirovnat tak trochu ke kryptoměnám. Absence dohledu ze strany institucí, jako jsou centrální banky apod. znamená také nedostatek ochranných mechanismů. S novostí tohoto světa souvisí i to, že se v něm lidé zatím neumí orientovat.

Proč si dát pozor na metaverse

Přitáhne proto pozornost velkého počtu zranitelných uživatelů, kteří se mohou stát snadným cílem útoků. Již dříve byly zaznamenány velice nebezpečné aktivity kyberzločinců, kteří vytvářejí schémata zaměřená na kryptoměny nebo NFT. Což jsou právě prostředky používané k identifikaci a přístupu do metaverse.

Je proto nutné si uvědomit, že návštěvníci metaverse musí být velmi opatrní. Tam, kde jsou peníze a možnosti zisku, i když nemají podobu bankovek a mincí, se totiž v každém případě dříve či později logicky objeví i zločin a podvodníci. A na to bychom měli pamatovat.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Co je to metaverse? | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.